MENU

Detajet

Aksident i rëndë në Elbasan, humb jetën një grua

03.05.2019 - 11:03

Një aksident i rëndë është shënuar në aksin Peqin-Elbasan.

Dy makina janë përplasur në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Gjocaj”, ku si pasojë kanë mbetur disa persona të plagosur.

Policia raporton se një grua ka humbur jetën dhe 5 persona kanë mbetur të plagosur.

Mësohet se viktima është Fatime Braho, ndërsa të plagosurit janë; Kamer Beqiri, Gëzim Braho, Ismail Hoxhallari, Florent Hoxhallari dhe Kristian Hoxhallari.

Informacioni paraprak

Ne informacionin e para zyrtar, policia konfirmoi akjsidentin me tre te lenduar.

“Në vendi e quajtur “Kryqëzimi i Gjocaj” Peqin, janë përplasur dy mjete dhe si pasojë janë dëmtuar 3 shtatas , të cilët janë dërgua në spitalin e Peqit, nën kujdesin e mjekëve”, ka njoftuar policia paraprakisht.

Mësohet se makina në të cilën ndodhej viktima, ishin duke u kthyer nga një gëzim familjar, nga Durrësi në drejtim të Korçës ku banonin