MENU
klinika

Valverde pranë largimit

Dështimi në CHL/ Barcelona zgjedh ‘arkitektin’ e Ajax

08.05.2019 - 20:44

Pas humbjes së hidhur që i kushtoi eleminimin nga Champions League, në Barcelonë kanë nisur menjëherë spekulimet për ndryshime në klub.

Siç raportojnë mediat e huaja, drejtuesit e Barçës janë zhgënjyer së tepërmi nga gabimet e trajnerit Valverde dhe po mendojnë ta zëvendësojnë teknikun spanoll.

Emri i parë që lakohet për të marrë drejtimin e gjigandëve spanjoll është ai i holandezit të Ajaxit Erik ten Hag i cili po shkruan historinë me harkëtarët në këtë sezon.

konica sportkonica sport mobile

Ajo që tërheq më së shumti katalanasit është se Ten Hag ka ide të ngjashme me Guardiolën.

Arkitekti i holandezëve ndiqte gjithmonë nga afër seancat stërvitore të Pep tek Bayerni pasi atë kohë drejtonte Bayern 2 dhe ka marrë shumë nga mënyra e lojës që aplikon trajneri katalanas.

Ten Hag ka mahnitur gjithë Europën këtë sezon me lojën e zhvilluar dhe nëse ai merr drejtimin e Barcelonës, spanjollët do të ishin vërtet të frikshëm.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


"The Reds" shembin Barçën

Liverpool i rikthimeve të çmendura