MENU

Francezi s'ka më dyshime!

Griezmann: E kam vendosur ku do luaj!

08.06.2019 - 20:51

Sulmuesi francez Antoine Griezmann ka bërë me dije se e ka marrë vendimin për të ardhmen e tij, por pa deklaruar se ku do të luajë.

28-vjeçari ka një kontratë deri në vitin 2023 me skuadrën e Atletico Madrid, por ka deklaruar se sezonin tjetër do të luajë në një ekip të ri.

Gjithnjë e më shumë përflitet se do të jetë Barcelona skuadra e tij e re, por ende nuk ka asgjë zyrtare.

“Unë e di se ku do të luaj sezonin tjetër. Do t’jua them së shpejti”, ka thënë Griezmann, duke lënë sërish gjithçka në dilemë për sa i përket emrit të skuadrës së re.

Nuk dihet ende nëse 28-vjeçari do të qëndrojë në La Liga apo do të kalojë në një kampionat tjetër, ndoshta në Premier League.

Lojtari është aktualisht i grumbulluar me kombëtaren franceze dhe pritet të zbulojë ekipin e ri pas ndeshjeve eliminatore të Euro 2020.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Argjentinasi 'bën ligjin' në merkato

Neymar apo Griezmann? Ja kë zgjedh Messi për Barçën!


“Peshkon” mbrojtësin kampion bote

Roma nuk heq dorë nga Premier

Gola, dhe përmbysje nga të dy krahët

Partizani fiton Superkupën e Shqipërisë

Firmos një golashënues

Flamurtari blindon portën

Fati i argjentinasit Correa

Atletico i vendos afat Milanit

Sanchez vishet zikaltër javën e ardhshme

Marotta bind United me … 15 milionë euro