MENU
klinika

Shtyu yllin e Toronto

Aksionisti i Warriors e pëson keq!

07.06.2019 - 18:00

Gjatë finales së tretë play off mes Golden State dhe Toronto, në periodën e katërt ka ndodhur një incident në fushë.

I përfshirë lojtari i skuadrës kanadeze Kyle Lowry dhe një tifoz, Mark Stevens.

Gjithsesi, pas hetimeve është mësuar se tifozi i ulur në rreshtin e parë nuk është një fans i zakonshëm, por një nga aksionistët në minorancë të skuadrës së Golden State.

konica sportkonica sport mobile

Gjatë ndeshjes, Lowry “fluturon” për të kapur një top që po dilte nga fusha dhe përfundon te tifozët.

Stevens i jep një të shtyrë basketbollistit të ekipit kanadez, që më pas tha se është është fyer e sharë nga tifozi. NBA nisi hetimet për këtë ngjarje dhe mori një dënim të rëndë për aksionistin e skuadrës së Warriors.

Për një vit, ai nuk duhet të shkelë në asnjë nga stadiumet e NBA-së për të ndjekur “live” ndeshjet.

E sikur të mos mjaftonte kjo, ai është gjobitur edhe me 500 mijë dollarë nga NBA.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN