MENU
klinika

E papritur

“Jo” Shqipërisë/ Kapiteni i Besiktasit pranë Kosovës!

12.09.2019 - 21:56

Kosova e ka rritur shumë nivelin duke luajtur si e barabartë me shumicën e kombëtareve të Europës.

Përfaqësuesja zhvilloi një ndeshje mjaft të mirë me Anglinë duke humbur 5-3, ndërsa vazhdon garën për kualifikimin. Lojërat e mira dhe rezultatet kanë bërë që interesimi i futbollistëve të rritet për të përfaqësuar këtë ekip. Emri i fundit që ka dalë në skenë është ai i Nexhip Uysal.

Kapiteni i Besiktasit në Turqi është me origjinë shqiptare dhe menaxherët e tij kanë shprehur interes për t’iu bashkuar Kosovës shkruan gazeta Olle.

Çështje zemre? Aspak, pasi i njëjti lojtar refuzoi Shqipërinë pak muaj më parë.

Mesfushori u kërkua me ngulm nga Christian Panucci, por na refuzoi.

28-vjeçari ka dalë nga Akademia e Besiktasit dhe vazhdon të jetë pjesë e këtij ekipi, por në vitet e fundit e ka humbur rolin e titullarit. Ai po luan me pikatore dhe nuk përjashtohet mundësia e largimit. Menaxherët e lojtarit duan të shfrytëzojnë momentin e mirë të Kosovës për të reklamuar dhe lojtarin e tyre, prandaj kanë nisur dhe procedurat e pajisjes me pasaportë. Ai ka luajtur vetëm 23 minuta këtë sezon.

Detaje të tilla nuk kanë shumë rëndësi për Bernard Challandes që do e mirëpreste futbollistin duke ditur dhe vlerat e tij futbollistike.

Kosova përforcohet më shumë dhe duket se Përfaqësuesja do të jetë akoma më e frikshme. 

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Luanët thyejnë Dardanët 5-3

Kosova e rekordeve bie në Angli!


Topi me çip i vjen në ndihmë arbitrave

Penalltitë e dyshimta për prekje me dorë në Europian

Kërkon të nxjerrë Shqipërinë jashtë Euro 2024

Njihuni me trajnerin e Kroacisë!

Tetë fituesit përcaktohen me një përballje

Kupa e Shqipërisë/ Luajnë dy skuadra të Superligës

Statistikat 'e zeza' të Kombëtares me rivalët!

Grupi ‘i vdekjes’, Spanja kushton sa 10-fishi i Shqipërisë!