MENU
klinika

Video

Khabib takohet me Putin, flet presidenti rus!

13.09.2019 - 17:31

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin i ka thurur elozhe Khabib Nurmagomedov pasi luftëtari mposhti Dustin Poirier në UFC 242 duke mbrojtur titullin e peshës së lehtë.

Putin është takuar me Nurmagomedov dhe babanë e tij në Rusi të enjten, dhe tha se e kishte parë drejtpërdrejtë ndeshjen e tij.

Në komentet e raportuara nga agjencitë e lajmeve, Putin i ka thënë babait Abdulmanap: “Dua t’ju uroj për fitoren e djalit tuaj. Një luftëtar i denjë. Një luftëtar i fortë.”

Puti ka shtuar se mënyra se si Khabib ka mposhtur Poirier ishte një mbytje klasike nga mbrapa dhe e drejtë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


White: E rikthej irlandezin

Khabib: McGregor, si një grua xheloze


Topi me çip i vjen në ndihmë arbitrave

Penalltitë e dyshimta për prekje me dorë në Europian

Kërkon të nxjerrë Shqipërinë jashtë Euro 2024

Njihuni me trajnerin e Kroacisë!

Tetë fituesit përcaktohen me një përballje

Kupa e Shqipërisë/ Luajnë dy skuadra të Superligës

Statistikat 'e zeza' të Kombëtares me rivalët!

Grupi ‘i vdekjes’, Spanja kushton sa 10-fishi i Shqipërisë!