MENU
klinika

Do të bashkohet nesër

Zyrtare/ Juventusi rikthen ish-mbrojtësin bardhezi

25.09.2019 - 18:30

Andrea Barzagli është rikthyer përsëri te Juventusi, por këtë herë jo përkrah Bonuccit dhe Chiellinit në fushë.

Ish-mbrojtësi i bardhezinjve do të jetë pjesë e stafit të trajnerit Mauricio Sarri dhe do të bashkohet me skuadrën ditën e nesërme, për të filluar punën.

Italiani vari këpucët në gozhdë në përfundim të sezonit të kaluar, teksa deklaroi tërheqjen përfundimtare nga futbolli i luajtur.

TURIN, ITALY – APRIL 20: Andrea Barzagli of Juventus celebrates with his teammates after winning the italian league at the end of the Serie A match between Juventus and ACF Fiorentina on April 20, 2019 in Turin, Italy. (Photo by Giampiero Sposito/Getty Images))

Lajmin për rikthimin te “Zonja e Vjetër” të 38-vjeçarit e kanë njoftuar vetë torinezët, të cilët kanë konfirmuar se Barzagli do të jetë pjesë e stafit teknik.

Barzagli luajti për Juventusin si futbollist për 8 sezone, nga 2011 ku arriti të fitojë edhe 8 tituj kampionë.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Klubi bardhezi në telashe

Juventus pëson tronditjen e radhës!