MENU
klinika

Italia në ndihmë të Shqipërisë

Tërmeti/ Kamionë të mëdhenj mbërrijnë në Durrës

03.10.2019 - 11:52

Italia i është bashkuar vendeve të Bashkimit Evropian që i kanë ofruar Shqipërisë ndihma, pas tërmetit të fuqishëm të 21 shtatorit, me magnitudë 5.8, që shkaktoi dëme të mëdha materiale.

Përmes një mesazhi në “Facebook”, ambasada italiane njofton se sapo kanë mbërritur në Durrës ndihmat italiane për personat e prekur nga tërmeti.

“Sapo mbërritën në Durrës edhe ndihmat italiane në kuadër të mekanizmit europian si pasojë e tërmetit në Shqipëri! ??????”, thuhet në njoftim, ndërsa shihen edhe fotot e kamionëve me ndihma.

Ishte me pushime te Shkëmbi i Kavajës

10-vjeçari bie nga kati i tretë i hotelit

Deri më tani kanë mbërritur 4 tragete

Fluks në Portin e Durrësit, gjithsej 5480 pasagjerë

Në pranga kapiteni dhe mekaniku i mjetit lundrues

Sekuestrohet peshkarexha me 80 mijë litra naftë kontrabandë

Shpall konkursin për administratorët e rinj

Qeveria bën gati “falimentin” e bashkive në krizë