MENU
klinika

Lazio do mbrojtësin shqiptar

Tare, në garë me Juventusin për Kumbullën

21.11.2019 - 11:16

Marash Kumbulla po ndiqet me interes edhe nga Lazio. Pas Juventusit, mbrojtësi shqiptar tashmë është vënë në ndjekje edhe nga klubi bardhekaltër.

Agjenti i mbrojtësit të Verona-s mohoi transferimin në dritaren e janarit, por hapi sprint për verën e ardhshme. Shumë prej tyre kanë trokitur në derën e Presidentit Setti, të disponueshëm për blerje të menjëhershme dhe për të dhënë miratim deri në fund të sezonit.

Igli Tare ka ngritur nivelin e vëmendjes, kombësia e djalit mund të përfaqësojë një rrugë preferenciale. Ndërsa raportimi për shtyp i Radiosei, vlerëson djaloshin mr rreth 15-20 milionë euro.

Marrëdhëniet mes Lazios dhe Veronës janë të shkëlqyera, siç dëshmohet nga operacioni i fundit i Caceres dhe mund të gjendet një marrëveshje. Koha në dispozicion është, por ka një konkurrencë gjithnjë e më të lartë për të mposhtur rivalë si Juventus.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN