MENU
klinika

Kërkesa prekëse e vogëlushit në Thumanë

“Do më bësh dhe mua foto, se tani s’kam më asnjë”

02.12.2019 - 17:51

Gazetari Enrik Mehmeti i cili ka ndjekur nga afër atë çfarë la pas tërmeti i 26 nëntorit, ka bërë një postim prekës në profilin e tij në rrjetet sociale. Ai ka publikuar fjalët e një djali të vogël i cili humbi shtëpinë dhe bashkë me të edhe kujtimet që kishte deri më sot, ku i duhet ta nisë jetën nga e para.

“”Do më bësh dhe mua një foto se skam më asnjë ? ” ishte kërkesa e 10 vjeçarit nga Thumana i cili po qëndronte me të atin kur po realizoja foto, mes gërmadhave të pallateve që i morrën jetën shumë njerëzve’, shkruan gazetari.

6010bfb8-45e8-45b3-a45f-58ad8f3609d3

POSTIMI I GAZETARIT:

“Do më bësh dhe mua një foto se skam më asnjë ? ” ishte kërkesa e 10 vjeçarit nga Thumana i cili po qëndronte me të atin kur po realizoja foto, mes gërmadhave të pallateve që i morrën jetën shumë njerëzve.”Jo vetëm do të bëj sa foto të duash madje do dal dhe unë me ty sepse të gjithë jemi krenar për ju” .

kolana e librave

74536816_2917582768272600_8287592890343882752_o

Pasi i bëra disa foto i kalova kolegut të Rai-it telefonin për të më fotografuar me heroin e vogël…Nën ato rrënoja nuk u varrosën vetëm jetët e shumë njerëzve por edhe shumë kujtime të banorëve të tjerë që mbijetuan…

79145107_2917582501605960_6168743596032786432_o

Banorët e prekur nga tërmeti kanë nevojë jo vetëm për anën materiale që është kryesorja por edhe për ngrohtësinë për të kapërcyer këtë dhimbje…Një fjalë të ngrohtë minimalisht ,mund ta thotë gjithkush….

78783369_2917581641606046_8941626782147149824_o