MENU
klinika

Ku renditen Messi dhe Ronaldo…

Golashënuesit më të mirë të sezonit aktual

16.12.2019 - 14:30

Fundjava futbollistike ka rikthyer në majën e shënuesve më të mirë në ligat kryesore të Europës sulmuesin e Bayern Munchen, Robert Lewandowski.

Lionel Messi nuk ka arritur të shënojë kësaj jave dhe për pasojë mbetet në kuotën e 12 golave në vendin e pestë. Është ngjitur disi Ronaldo, që shënoi 2 herë në ndeshjet e fundit me Juventusin.

Por sonte në mbrëmje kreun mund ta marrë sërish Ciro Immobile, që ka një më pak se sulmuesi polak. Lazio e tij do të ndeshet në mbrëmje me Cagliarin në transfertë.

Më poshtë po ju njohim me renditjen aktuale të golashënuesve më të mirë në ligat kryesore të kontinentit tonë, duke kujtuar se një gol në kampionatet më të forta, si Angli, Spanjë, Itali etj. vlen 2 pikë; ndërsa në një kampionat tjetër, si ai turk, austriak etj. vlen 1.5 pikë.

RENDITJA

 1. Robert Lewandowski | Bayern Munich | 18 gola (36 pikë)
 2. Ciro Immobile | Lazio | 17 gola (34)
 3. Jamie Vardy | Leicester City| 16 gola (32)
 4. Timo Werner | RB Leipzig | 16 gola (32)
 5. Lionel Messi | Barcelona | 12 gola (24)
 6. Erling Haaland | Red Bull Salzburg | 16 gola (24)
 7. Shon Weissman | Ëolfsberger | 16 gola (24)
 8. Karim Benzema | Real Madrid | 12 gola (24)
 9. Junior Moraes | Shakhtar Donetsk | 15 gola (22.5)
 10. Tammy Abraham | Chelsea | 11 gola (22)
 11. Pierre-Emerick Aubameyang | Arsenali | 11 gola (22)
 12. Wissam Ben Yedder | Monako | 11 gola (22)
 13. Patson Daka | Red Bull Salzburg | 14 gola (21)
 14. Rouëen Hennings | Fortuna Dusseldorf | 10 gola (20)
 15. Romelu Lukaku | Inter | 10 gola (20)
 16. Moussa Dembele | Lyon | 10 gola (20)
 17. Marcus Rashford | Manchester United | 10 gola (20)
 18. Joao Pedro | Cagliari | 10 gola (20)
 19. Christoph Monschein | Austri Vjenë | 13 gola (19.5)
 20. Danny Ings | Southampton | 9 gola (18)
 21. Mems Depay | Lyon | 9 gola (18)
 22. Teemu Pukki | Norëich City | 9 gola (18)
 23. Victor Osimhen | Lille | 9 gola (18)
 24. Luis Suarez | Barcelona | 9 gola (18)
 25. Mohamed Salah | Liverpool | 9 gola (18)
 26. Marco Reus | Borussia Dortmund | 9 gola (18)
 27. Sergio Aguero | Manchester City | 9 gola (18)
 28. Habib Diallo | Metz | 9 gola (18)
 29. Luis Muriel | Atalanta | 9 gola (18)
 30. Harry Kane | Tottenham | 9 gola (18)
 31. Cristiano Ronaldo | Juventus | 9 gola (18)
 32. Cyriel Dessers | Heracles | 11 gola (16.5)
 33. Donyell Malen | PSV | 11 gola (16.5)
 34. Steven Berghuis | Feyenoord | 11 gola (16.5)
 35. Sebastian Andersson | Union Berlin | 8 gola (16)
 36. Lautaro Martinez | Inter | 8 gola (16)
 37. Loren Moron | Real Betis | 8 gola (16)
 38. Gerard Moreno | Villarreal | 8 gola (16)
 39. Sadio Mane | Liverpool | 8 gola (16)
 40. Raheem Sterling | Manchester City | 8 gola (16)
 41. Lucas Perez | Alaves | 8 gola (16)
 42. Domenico Berardi | Sassuolo | 8 gola (16)
 43. Jadon Sancho | Borussia Dortmund | 8 gola (16
Tifozët e Sivasspor e presin me ovacione

Rey Manaj, zbarkon në Turqi

"Ja çfarë më shkruanin kur isha në Europian"

Ylber Ramadani i mrekulluar nga tifozët e Leçes

Shtatë lojtarë me valixhet në duar

Operacioni “fshesa” te Manchester United