MENU
klinika

Në një sallë bosh

Giorgio Armani mban sfilatën në Itali

24.02.2020 - 11:05

Sfilata e Giorgio Armani-t në Itali, ishte më ndryshe se të gjitha herët e tjera!

Për shkak të situatës alarmante të Italisë, u vendos që prezantimi i koleksionit të ri të bëhej me sallën bosh.

Ndryshe nga sa jemi mësuar të shohim, sfilata ishte e heshtur dhe nuk kishte njerëz që të gumëzhinin për të komentuar veshjet.

kolana e librave

Mbrëmë u prezantua koleksioni i veshjeve për sezonin Vjeshtë-Dimër 2020-2021 dhe u vu re se kadifja do të jetë shumë ‘in’.

E zeza e ndërthurur me printe me ngjyra dominoi në sfilatë dhe kombinimet ishin kaq perfekte.

Në shenjë solidariteti, në fund Armani kishte zgjedhur 12 modele kineze për të sfiluar të veshura me koleksionin Armani Spring Privé 2009-2019.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


COVIZ-19 "paralizon" qytetet

CNBC/ Zbrazen marketet në Itali