MENU
klinika

Zbardhja e ngjarjes

Lezhë/ Shpërthim me eksploziv në një biznes

15.02.2020 - 09:09

Një sasi eksplozivi ka shpërthyer gjatë natës në fshatin Gocaj të Lezhës. Lënda shpërthyese është vendosu në derën e një dyqazni në pronësi të shtetasit Arben Malotaj. Fatmirësisht nuk ka të lënduar, por vetëm dëme materiale.

kolana e librave

Familja Malota deklaroi se nuk ka pasur asnjë konflikt dhe nuk e dinë se përse ishte vendosur eksplozivi. Grupi hetimor vijon veprimet për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.