MENU
klinika

VIDEO/ Nisja e asfaltimit të Bypass-it të Vlorës

Rama: Transformimi epokal për krejt zonën dhe Shqipërinë Turistike 2030

28.06.2020 - 13:44

Kryeministri Edi Rama ka publikuar video nga nisja e asfaltimit të Bypass-it të Vlorës i cili do të bashkohet me atë të Fierit nga njëra anë, dhe nga ana tjetër vijon me tunelin e Llogarasë.

Rama thotë se së shpejti do të ketë një transformim epokal për zonën bregdetare të Vlorës dhe jugut, duke hapur edhe sloganin Shqipëria Turistike 2030.

STATUSI NGA EDI RAMA

kolana e librave

Ka nisur më në fund edhe asfaltimi në bypass-in e Vlorës🚧🛣

Janë 29 kilometra të cilat do t’i bashkëngjiten pjesës tjetër që lidhet me bypass-in e Fierit, tashmë i përfunduar, për të vazhduar më pas me segmentin e ri Orikum-Dukat (nga Marina në Urën e Shën Elizës) dhe së shpejti edhe me tunelin e Llogarasë, duke bërë të mundur një transformim epokal për krejt zonën, si edhe për Shqipërinë Turistike 2030