MENU
klinika

Serie A, Java 32

Verona e pëson në fund, surprizon Sampdoria

12.07.2020 - 20:54

Serie A ka vijuar me ndeshjet e javës 32, ku pati 3 barazime, ndëra surpriza ishte Sampdoria, që fitoi në fushën e Udineses. Një sukses që thuajse e shpëton Sampdorian nga rënia në Serie B.

Verona “flirtoi” me fitoren, por Fiorentina e barazoi 1-1 në sekondat e fundit të ndeshjes. Në minutën e 18-të Faraoni shënoi një supergol, por Cutrone në 96’ i heq mundësinë skuadrës mike të fitojë. Marash Kumbulla luajti deri në minutën e 78’.

Cagliari dhe Lecce ndalin njëri-tjetrin me barazimin 0-0, një pikë që vlen më pak për miqtë. Parma shtangu Bologna-n në minutat shtesë. Miqtë nga Bologna po fitonin 0-2, por vendasit barazuan me golat në 93’ dhe 95’.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN