MENU
klinika

Premier League, Java 10

City me “5 yje”, shkëlqen Mahrez

28.11.2020 - 18:08

Manchester City ka marrë një fitore bindëse në javën e 10-të të Premier League. Qytetarët kanë mundur 5-0 Burnley-n dhe është ngjitur në vendin e 15-të të renditjes, gjashtë larg kreut.

Protagonisti i takimit ka qenë Riyad Mahrez, autor i një tregolëshi. Algjeriani tani ka një tregolësh më shumë në Premier League se Cristiano Ronaldo. Mendy dhe Torres ishin autorët e dy golave të tjerë për ekipin e Guardiola-s.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN