MENU
klinika

Do të ofrojë veçori themelore

Po vjen telefoni Barbie!

28.02.2024 - 11:39

Kompania HMD, e cila është përgjegjëse për telefonat Nokia, do të “ringjallë” telefonin e përdorur nga Barbie.

Nëse keni pyetur veten se kur markat do të ndalojnë përfundimisht përpjekjet për të fituar para në ekskluzivitetin e Barbie, përgjigja është se nuk do të jetë së shpejti.

HMD (ose Human Mobile Devices), e cila ka prodhuar telefona Nokia gjatë viteve të fundit, njoftoi gjatë MWC se ka bashkëpunuar me Mattel për të lançuar telefonin zyrtar Barbie Flip këtë verë. Sigurisht, do të jetë rozë, me një prekje “shkëlqimi”.

Sugjerohet që telefoni Barbie do të ofrojë veçori themelore. Do të jetë një telefon klasik, jo një smartphone, dhe HMD do ta tregtojë atë si një aksesor që synon “stilin, nostalgjinë dhe një detoksifikim dixhital shumë të nevojshëm”.

HMD nuk ka zbuluar më shumë detaje, si çmimi apo fotot aktuale të pajisjes, por kompania thotë se ka në plan të zbulojë Barbie Flip Phone në MWC, kështu që ka të ngjarë të shohim më shumë prej tij më vonë këtë javë.

Shumica e njerëzve mund të mos jenë ende gati të heqin dorë nga telefonat e tyre inteligjentë, por nëse jeni duke kërkuar për një djegës, ky është ndoshta një nga më të ëmbëltit që mund të merrni.