MENU
klinika
Kërkimet dhe studimet nuk ndalen!

Gjithmonë e më shumë zgjidhje, kundër Covid-19

Përmbytjet

Rama e Peleshi në Lezhë: Bilanci i reshjeve dy herë më…

Kryeministri Edi Rama shkoi në Lezhë për të njëjtat arsye. Ai shoqerohej nga ministri i...

Vota e emigrantëve

Projektvendimi : Regjistrim online dhe verifikim përmes ”Face ID”

Regjistrimi “online” është zgjedhur nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve si mënyra më e sigurt e...

Moti i keq

ARRSH: Ja si është gjendja në akset rrugore në vend

Autoriteti Rrugor Shqiptar thotë se nuk ka akse të bllokuara në vend për shkak të...

Gjatë vizitës sot në Durrës!

Manastirliu: Vaksinimi do të nisë me stafet e spitaleve covid dhe të…

“Shërbimi i urgjencës në territor është tashmë një shërbim dinjitoz dhe me standarde bashkëkohore, falë...

I përgjigjet prof. Genc Sulçebe

Brataj kundër studimit të Akademisë së Shkencave për numrin e të infektuarve…

Një studim i Akademisë së Shkencave thoshte se rreth 50% e popullsisë në Tiranë, qyteti...

"Apeloj fort që të vazhdojmë të jemi të kujdesshëm"

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi video-mesazh për rifillimin e procesit mësimor

Nëpërmjet një videoje sensibilizuese për respektimin e masave anti-COVID ku përcillen mesazhe nga vetë nxënësit,...

“Frikë për kolaps”

DW: Gjermania kërkon infermierë për të përballuar situatën me koronavirusin

Gjermania ka numër të mjaftueshëm shtretërish intensivë dhe aparatesh intubimi, problemi qëndron tek mungesa e...

Reshjet masive

Si paraqitet situata në hidrocentrale, KESH jep të dhënat e fundit

Ndërsa reshjet e shiut vazhdojnë me intensitet në të gjithë vendin, në dy hidrocentralet e...

Vijon moti i keq!

Reshjet e shiut sjellin probleme në disa qarqe të vendit

Vijojnë pa ndërprerje reshjet masive të shiut, në mbarë vendin, duke përkeqësuar situatën nga përmbytjet....

Nga Alfred Peza

Fundi i ndikimit të modelit Trump tek liderët politikë shqiptarë

Modeli i Presidentit në ikje të SHBA Donald Trump, i ushqeu shumë politikanëve të botës...

BBC: Stuhia më e fortë në 50 vitet e fundit...

Pas Spanjës, moti i keq do të transferohet në Ballkan

Stuhia “Filomena” ka shkaktuar sasi të mëdha dëbore në pjesë të ndryshme të Spanjës, ndërsa...