MENU
klinika
423 persona humbën jetën në spitale

Zëri i Amerikës: Shkurti, muaji më i errët i pandemisë

"Imagjinoni ç’do ndodhte nëse s’i shërbenim qytetarëve në karantinë"

Rama bën ‘bilancin’ e fundit për këtë mandat

Kryeministri Edi Rama në konferencën e përjavshme ‘Ekonomia në fokus’ deklaroi se ky do të...

“Mund të humbasim plotësisht terrenin e fituar me vështirësi”

Paralajmërimi në SHBA: Variantet e reja të Covid, kërcënim real për…

Përhapja e varianteve shumë ngjitëse të koronavirusit kërcënon të shkaktojë “rritjen e katërt potenciale të...

STUDIMI

Varianti brazilian i Covid “i shpëton” imunitetit natyror

Pas variantit britanik dhe afrikano-jugor të koronavirusit të ri, vëmendja tani është përqendruar në variantin...

Do të ishte herët dhe jo reale

OBSH: Pandemia nuk do të përfundojë këtë vit

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) deklaroi se do të ishte “joreale” të presësh që pandemia...

Shpresa tek vaksinat

DW: Rëndim i situatës së pandemisë në Shqipëri

Në kohën kur Shqipëria shënon rritje të numrit të viktimave nga virusi, në Tiranë mbërritën...

"Jap dorëheqjen, nëse Rama fiton pa…"

“Mos guxojë njeri të luajë me votën”/ Mesazhet e Presidentit një vit pas 2 marsit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka paralajmëruar dorëheqjen e tij nga ky post, nëse sipas...

"Të gjithë të bëjnë të pamundurën që listat…"

Zgjedhjet e 25 prillit, KE: Provë për funksionimin e demokracisë!

Komisioneri Europian për Zgjerimin, Oliver Varhelyi, tha dje se zgjedhjet e 25 prillit do të...

Zbardhet takimi i kryeministrit me zyrtarët e BE në Bruksel

Shqipëria merr notë pozitive për integrimin, Rama kërkon vaksinën!

Kryeministri Rama mori vlerësime pozitive sa i takon përmbushjes së kritereve për zhvillimin e Konferencës...

Studimi i fundit

Kjo kategori njerëzish mund të ketë nevojë për një dozë të tretë të vaksinës!

Sipas një studimi të fundit nga specialistët e shëndetit, personat që janë mbipeshë prodhojnë rreth...

"Situata me Covid-19, katastrofike"

Marrëveshja PD-LSI/ Lubonja: Do të ketë përpjekje nga PS për…

Fatos Lubonja komentoi në News24, marrëveshjen e arritur sot mes dy partive opozitare, PD dhe...

COVID-19

Shifër tragjike e viktimave në 24 orët e fundit, ulet numri i infektimeve të reja

Në 24 orët e fundit janë shënuar shifra tragjike për sa i përket numrit të...