MENU
klinika
Mesazhi i Merkel drejtuar Ramës

“Tronditje e madhe”! Zbulohet lëvizja tjetër e Gjermanisë!

Nga Prof. Dr. Fadil Maloku

Francë! Dëshmoje solidaritetin me Shqipërinë!

1. Francë, zgjohu nga gjumi dhe letargjia e indeferencës aktuale, se dikur ishe vend solidariteti...

Mbledhja emergjente e qeverisë

“Mediat janë skandaloze”, Rama përplaset me Marin Memën

Kryeministri i vendit Edi Rama dhe gazetari i njohur Marin Mema të pranishëm në mbledhjen...

"Më jepni detyrën se për këtë kam ardhur!"

“Përgatituni për një dëm mbi 500 mln”/ Inxhinieri i ashpër me Ramën

Inxhinieri Arben Meçe foli me tone të ashpra në mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit,...

"Pasojat janë shkatërrimtare"

Tërmeti godet Shkafanën në Ishëm/ Meta: Do bëjmë gjithçka

Presidenti Ilir Meta ishte sot në Shkafanen të Ishmit, ku edhe kjo zonë është prekur...

"Të bashkuar për t'u ringritur"

Komiteti Kombëtar të Rindërtimit/ Rama: Do doja të ishte dhe opozita

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur Komitetin Kombëtar të Rindërtimit pas tërmetit tragjik. Mbledhja që drejtohet...

Viziton banorët e prekur nga tërmeti

Meta në Bubq: Pasojat janë tronditëse, tani të përballojmë emergjencën

Presidenti Ilir Meta ka qenë sot ne Bupq, ku ka  vizituar banorët e prekur nga...

Shpëtim Nazarko

Nga një vesh më hyn dhe nga një vesh më del fati i Ramës dhe i Bashës

Dje në një editorial për Konica.al, hodha idenë e një qeverisje të emergjencës kombëtare, e...

Cili është kryebashkiaku i komanduar?

Valbona Sako dha dorëheqjen, ja kush e zëvendëson

Valbona Sako, kryebashkiakja ka njoftuar dorëheqjen e saj nga posti mëngjesin e sotëm. Dhe mësohet...

Takimi me Mark Gjonaj

Meta takon përfaqësuesin e diasporës shqiptare: Presim 7 eskpertë nga SHBA

Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim, Mark Gjonaj, Këshilltar në Këshillin Bashkiak të...

Ja ç'thonë sizmologët

Dhjetori nis me lëkundje sizmike në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Muaji dhjetor ka nisur me lëkundje të reja tërmeti, të cilat nuk janë ndalur që...

Me mundësi shtyrjeje

Besa Shahini: Nesër mësuesit në punë, në Tiranë mësimi nis në 5 dhjetor

Ditën e nesërme në të gjitha shkollat, mësuesit nesër duhet të paraqiten në punë. Kështu...