MENU
klinika
"Do zgjedh mes Lulit dhe Monikës"

Kë zgjedh mes Trump dhe Biden? Rama: Mos më çoni deri në Amerikë

"Te shkollat dhe kopshtet kemi kryer 60% të punimeve"

Rindërtimi/ Rama: Në mars të 2021 arrijmë në 2500 banesa individuale

Kryeministri Edi Rama duke folur për projekt-buxhetin e ri ka treguar synimet e qeverisë për...

Shtohet numri i agjentëve civilë në ambiente me shumë njerëz

Sulmet e shumta terroriste në botë, Shqipëria rrit nivelin e sigurisë

Shqipëria ka vendosur të rrisë nivelin e sigurisë pas sulmeve terroriste që janë shënuar ditët...

Mrekulli pas tragjedisë që tronditi Turqinë

91 orë pas tërmetit, 4-vjeçarja nxirret e gjallë nga rrënojat

Një tjetër mrekulli ka ndodhur në Izmirin e goditur nga tërmeti i të premtes, që...

Gazetari austriak Florian Klenk tregon të dhënat tronditëse

Terroristi që tronditi Vjenën, është shqiptar?!

Kryeredaktori i gazetës javore vjeneze Falter, Florian Klenk, thotë se një nga autorët e sulmit...

Mesazhet e liderëve europianë dhe politikanëve shqiptarë

Sulmi terrorist në Vjenë/ Europa solidarizohet me Austrinë

Pas sulmit terrorist të ndodhur mbrëmjen e sotme në Vjenë të Austrisë, ku të paktën...

“Nëse shifrat vijojnë të jenë alarmante..."

A do të ketë izolim të dytë? Flet Najada Çomo: Uroj që jo, por do të kemi…

Shefja e Shërbimit Infektiv në QSUT, njëherësh dhe anëtare e Komitetit Teknik, Najada Çomo, ka...

Parashikimi

Moti për ditën e martë, 3 nëntor 2020

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, sot vendi do të vijojë të ndikohet nga masa ajrore të...

Nga Mentor Nazarko

Ja si Trump e mundi Europën për Kosovën

Analisti Mentor Nazarko mbron në një emision televiziv punën e Administratës Trump për Kosovën. Marrëveshja...

Dhjetëra të plagosur

Tmerr në Vienë, të paktën 7 të vdekur në një sulm terrorist

Të paktën shtatë persona ka humbur jetën dhe disa të tjerë u plagosën në një...

"Njerëzit që fyejnë dhe shpifin o janë të trembur, o urrejnë"

A shqetësohet kur i thonë se nga hija e nxori Rama?

Ish-nënkryetarja e PD-së, Jozefina Topalli që tashmë ka krijuar një forcë politike të re ka...

Njerëzit kanë humbur besimin tek politika

Topalli: Vendi është afër destabilizimit për shkak të varfërisë

Ish-kryetarja e Kuvendit dhe kryetarja e “Lëvizja për Ndryshim” Jozefina Topalli, e ftuar në emisionin...