MENU
klinika
Pritet që shumë shpejt të mbyllet numërimi

Përmbyset rezultati në Georgia, Biden ‘pranë’ fitores

ANALIZA

Efektet e dorëheqjes së Hashim Thaçit

Dorëheqja e Hashim Thaçit nga pozita e presidentit të Kosovës, krijon një situatë të re...

“Presim të shërohet ose të vdesë dikush që…”

Mjeku i Urgjencës Kombëtare jep alarmin: Komiteti Teknik të veprojë

Mjeku i Urgjencës Kombëtare Ilir Allkja i bën thirrje Komitetit Teknik të Ekspertëve, që të...

Nga efektiviteti tek teoritë pro dhe kundra

Ja si funksionojnë testet e shpejta të Covid-19

Në fund të muajit gusht, Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA), miratoi përdorimin emergjent...

ANALIZA

A mund t’i zihet besë kësaj Amerike?

Nga Gwynne Dyer Ndërsa nuk ka dalë ende rezultati përfundimtar, në mund të nxjerrim tashmë...

Publikohen akt-akuzat ndaj tyre

“Thaçi, Veseli, Krasniqi u arrestuan dhe u dërguan në paraburgim”

Gjykatësi i procedurës paraprake i Dhomave të Specializuara konfirmon aktakuzën kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit,...

Pretendimet e pabazuara të Trump dëmtojnë besimin e publikut

OSBE kryesuar nga Rama, për zgjedhjet në SHBA: Mjedis politik i polarizuar…

Publikohet raporti i vlerësimit të zgjedhjeve në SHBA, nga OSBE, e cila këtë vit kryesohet...

Lufta me Covid-19

Kina merr vendimin drastik, mbyll kufijtë për dy shtete evropiane!

Kina ka vendosur të bllokojë udhëtarët e huaj që mbërrijnë nga Britania e Madhe dhe...

“Nuk po akuzohet as si President i Kosovës, as si ish Kryeministër”

Mesazhi i Blendi Fevziut: Ja çfarë po ndodh me Hashim Thaçin!

Gazetari Blendi Fevziu ka komentuar vendimin e Hashim Thaçit për t’u dorëhequr nga posti i...

Reagon për “DW” Ministria e Jashtme gjermane

Dorëheqja e Thaçit/ “Zbardhja e krimeve të luftës, e nevojshme!”

Ministria e Jashtme e Gjermanisë reagoi pas dorëheqjes së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe...

“Nuk është i autorizuar në asnjë vend”

Brataj apel qytetarëve për përdorimin e këtij ilaçi dhe paralajmëron për rrezikun e…

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj u bën apel qytetarëve që të kujdesshëm në përdorimin...

OBSH kritikon Europën

“Mos i lehtësoni masat për mbrojtjen nga pandemia e COVID-19”

Europa po përjeton aktualisht një shpërthim në numrin e rasteve me COVID-19 dhe nuk duhet...