MENU
klinika
100 ditë, 100 arritje

Rama nis publikimin e bilancit të 4 viteve: S’ka më kohë për…

Testi negativ për Covid duhet të jetë…

Rinisin fluturimet nga Rinasi me Britaninë e Madhe, ja rregullat

Nga dita e sotme, 15 janar, Shqipëria rinis fluturimet me Britaninë e Madhe, të ndërprera...

Skenari dramatik

Disa nuk do ta heqin më kurrë maskën

Një pjesë e personave mund të mos heqin kurrë më maskat. Ky nuk është skenari...

Shifrat tronditëse

95% e vaksinave antiCovid-19 janë shpërndarë në vetëm 10 vende të botës

Shefi europian i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) tha se 95% e 23.5 milionë dozave...

Të fundit në Europë

Emigracioni ul ndjeshëm numrin e mjekëve për banorë

Emigracioni i lartë, së fundi i përqendruar në individë të aftësuar po i vë në...

“Marrëveshja me Pfizer falë kontakteve personale”

Rama sërish kritik ndaj BE: Ç’na duhen paratë kur nuk ka vaksinë?

Kryeministri Edi Rama i ftuar në emisionin Open në Top Channel ka folur rreth kritikave...

"Parashikojmë ta mbyllim për 14 muaj..."

Rama zbulon 3 skenarët e vaksinimit të shqiptarëve

Kryeministri Edi Rama zbuloi skenarët e vaksinimit të shqiptarëve me vaksinën kundër koronavirusit, ku tha...

Përgjigjet Basha...

A do largohet nga PD nëse humb zgjedhjet e 25 prillit?

Kryedemokrati Lulzim Basha i ftuar në “Opinion” deklaroi se zgjedhjet e 25 prillit nuk do...

"Erdhi me njësi speciale sigurie"

Rama flet për shenjat pas vaksinimit dhe tregon si mbërriti vaksina anti-Covid…

Kryeministri Edi Rama foli për herë të parë pas vaksinimit anti-Covid, duke thënë se nuk...

Përgatitjet për zgjedhjet e 25 prillit

Celibashi merr mbështetje nga ambasadorët e Spanjës dhe Austrisë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi takoi sot Ambasadorin e Spanjës, Marcos Alonso Alonso dhe...

Pasojat e COVID-19

Specialisti: Pse pasi të kemi kaluar Covid-19 duhet të kontaktojmë fizioterapistin

Specialist i Traumave dhe Rehabilitimit në QSUT, Dorian Meta shpjegon një tjetër nevojë të njeriut...

38 prej tyre janë vende të pasura

OBSH: Për 36 ditë janë bërë 28 mln vaksina në 46 vende

Përfaqësuesi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë Mike Rayan ka thënë se për 36 ditë janë...