MENU
klinika
Nga Deutsche Welle

Bushati thirrje politikës: Duhet pakt kombëtar për Europën

Dokumenti me 10 pika

Kuvendi i kërkon BE-së hapjen e negociatave

Pak ditë para vendimit për negociatat nga ana e BE, Kuvendi i Shqipërisë i kërkon...

Video/ "Po shkatërron pa dëmshpërblim"

Basha përball Ramën me fakte: Premtoi legalizim falas…

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama në lidhje me procesin...

AMA shtyn datën për Vlorën

Përfundon afati! Nesër bllokohet sinjali analog në Tiranë e Durrës

Nga dita e nesërme do të mbyllet sinjali analog në Tiranë dhe Durrës. Ashtu siç...

"Larg çdo ndikimi të dyshimtë"

Kur publikohet raporti për Venecian? Reagon Presidenca

“Brenda javës institucioni i Presidentit të Republikës do të bëjë publik për opinionin vendas dhe...

"Dialog gjithëpërfshirës"

Negociatat me BE, zbardhet draft rezoluta e Kuvendit

Një projekt rezolutë me 10 pika, është drafti i përgatitur nga Kuvendi,në prag të vendimit...

Kokaina rekord në Maminas

Gjykata pranon kërkesën e Arbër Çekajt për gjykim të shkurtuar

Gjykata për Krime të Rënda hapi shqyrtimin gjyqësor për Arber Çekajn dhe 2 të pandehur...

Zgjedhjet në...

“Vitet kritike që do vijnë…”, mesazhi i Ramës pas zgjedhjeve të parakohshme

Kryeministri shqiptar, me një mesazh në Twitter, ka uruar kreun e Partisë Popullore austriake për...

"Në 11 tetor Venecia thotë fjalën e fundit për Metën"

PS mbledh grupin parlamentar, ja çfarë vendimi mori

Kur ngelen edhe pak ditë nga publikimi i raportit përfundimtar të Komisionit të Venecias në...

Hetimet për hotelin në Barcelonë

“900 euro nata”, nënkryetari i Bashkisë Tiranë thirret në Prokurori

Thirret në Prokurori nënkryetari i bashkisë së Tiranës Arbi Mazniku. Mësohet se Prokuroria ka nisur...

"Shqipëria e Kosova, çdo herë krah njëra-tjetrës"

Tërmetet, Meta takim me ministrin kosovar

Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në një takim ministrin e Brendshëm të Kosovës Ekrem...

Pse po hetohet ish-ministri?

Akuzat për “Silicon Mix”, thirret në Prokurori Niko Peleshi

Thirret në Prokurori ish-ministri i Bujqësisë Niko Peleshi. Mësohet se Peleshi do të japë dëshminë...