MENU
klinika
“Shto ujë shto miell”

Media italiane: Pa të huajt, viktimat do nxirreshin me duar a lopata

Zëri i Amerikës

“Mbi 5200 të pastrehë, 1200 banesa të dëmtuara nga tërmetet në Shqipëri”

Në Shqipëri, një bilanc i parë i dëmeve flet për mbi 1200 banesa të dëmtuara,...

Do të jetë me kthjellime dhe...

Moti, 30 nëntor 2019

Gadishulli i ballkanit po ndikohet nga hyrja e masave ajrore të paqëndrueshme me origjinë nga Europa veriperëndimore  të cilat...

Humbi tre të afërmit nga tërmeti

Vajza e paralizuar në Thumanë kërkon ndihmë

Jurida Greku, 35 vjeçe është një prej të mbijetuarave të tërmetit në Thumanë. Paraplegjike dhe...

Emrat

50 viktima, mbyllen operacionet e kërkim-shpëtimit

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se numri i viktimave ka rritur në 50 dhe tashmë...

"Deri më 6 dhjetor..."

Tërmeti shkatërrues, rektori Mynyr Koni pezullon mësimin

Kur e gjithë Shqipëria po mban ‘frymën’ pas tërmetit shkatërrimtar që goditi vendin më 26...

"Jemi pranë çdo familjeje të dëmtuar"

Dëmtimi i bansave, ngrihet kamp akomodimi për banorët e Vorës

Në Bashkinë e Vorës, lëkundjet e tërmetit shkaktuan dëmtime në banesa, por edhe në disa...

"Sprovë që tundi tokën shqiptare, na këputi në shpirt e trup"

Nga nesër dhe Lezha në gjendje të jashtëzakonshme

Kryeministri Edi Rama ka qenë pasditen e sotme në Lezhë ku ka parë nga afër...

Njoftimin zyrtar

Pezullim i mësimit/ Reagon Besa Shahini: Ja kur vendosim për rifillim

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka përgënjeshtruar një lajm për pezullimin e mësimit deri më...

“Nuk kemi marrë asnjë ndihmë”

Revoltohen qytetarët në Durrës: Nuk po shpërndahen siç duhet ndihmat

Në Durrës, qytetin që është goditur më shumë nga tërmeti 6.4 ballë Righter, shumë qytetarë...

"Vajza të lirohet menjëherë..."

E reja u arrestua për përhapje paniku, regon Dom Gjergj Meta

Dom Gjergj Meta ka reaguar për arrestimin e Xhuljana Aliajt, për të cilën policia tha...

Paraqesin rrezik

Tërmeti/Bashkia heq soleta, oxhakë dhe panele të shkëputura

Në të gjithë lagjet e kryeqytetit po merren masa për të parandaluar fatkeqësitë që mund...