MENU
klinika
Disa shtete skeptike për sistemin

Pasaportat e vaksinimit, Von der Leyen: Gati brenda tre muajve

Nga Altin Ketro

Shuplaka e Bamir Topit!

Lajmi që qarkulloi në media se partia “Fryma e Re Demokratike” po lidhte koalicion parazgjedhor...

"Ky virus ka të bëjë direkt me gjenezën e individit"

Mjeku: Pacientët e rinj që vdesin nga Covid, kanë probleme gjenetike

Mjeku i njohur Roland Xhaxho ka folur për situatën pandemike në vend teksa ditën e...

“Taksë zero për bizneset e vogla”

Rama: Bizneset e mëdha nuk do të kenë lehtësira, por…

Kryeministri Edi Rama, në një bashkëbisedim me qytetarët në Berat, foli mbi biznesin e vogël...

Rama: Ambicia jonë është që në sezonin veror të…

Bllokimi nga pandemia/ Kur mund të rikthehen fluturimet me Britaninë

Kryeministri Edi Rama tha se pezullimi i fluturimeve me Britaninë e Madhe rishikohet vazhdimisht. Nga...

Rama: Pranvera, sezon i vaksinimit masiv

Kur përfundon procesi me mjekët dhe infermierët?

Kryeministri Edi Rama nga Berati dha lajmin se procesi për vaksinimin e mjekëve dhe infermierëve...

Pse infeksioni po përhapet tek moshat e reja

Më shumë humbje jete si pasojë e COVID, por nuk ndryshon plani i masave!

Vetëm dje 21 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e COVID-19. Ndërkohë që mesatarisht prej...

“Fushata e vaksinimit kundër koronavirusit duhet të përshpejtohet”

Samiti i BE: Kapacitetet e prodhimit duhet të zgjerohen…

Në samitin e posaçëm të BE-së përmes videokonferencës u konsultua sërish gjendja me koronavirusin. Shtetet...

Apeli i Yuri Kim dhe Duncan Norman

Zgjedhjet e 25 prillit/ Ambasadorët rrisin presionin për kandidatë të pastër!

Me afrimin e afatit final që partitë politike të depozitojnë në KQZ emrat për kandidatë...

Popullsia në pikiatë

Në 8 qarqe të vendit, vdekjet ishin më të larta se sa lindjet

Zhvillimet demografike në vend janë përkeqësuar më tej gjatë vitit 2020, duke lajmëruar një përkeqësim...

I mbijetove Covidit?

Ndoshta për këtë duhet të falënderosh paraardhësit e tu të Neandertalit

Një studim i ri sugjeron, se njerëzit që e kalojnë Covid-19 me simptoma të lehta...