MENU
klinika
Nga Eduard Zaloshnja

Sondazhi: Përçarjen e kryeopozitarëve do ta paguajnë më 6 mars opozitarët e thjeshtë …

Nga Mero Baze

Mundimi i Berishës për të përgatitur Metën si pasardhës

Ilir Meta dhe Sali Berisha e kanë mbështetur gjithë betejën kundër Lulzim Bashës tek akuza...

Nga Frrok Çupi

Këta na mbyten, na morën dhe lumin

Të na kishte lënë rasti në ujin e lumit- aty ku na mbytën, do të...

Nga Ben Andoni

Identikiti i presidentit të ri, pas kazusit Meta dhe ri-arnimi i Kushtetutës

Nga Ben Andoni “Pasoja juridike” e munguar: Kjo ishte kamerdarja që shpëtoi sipas specialistëve të...

Nga Mero Baze

Klani ‘Osmani’ financoi fushatën elektorale të PD më 2005

Nga Mero Baze Klani “Osmani” ishte financuesi kryesor dhe garanti financiar i gjithë fushatës elektorale...

Nga Ilir Yzeiri

Më mirë kështu: “I vdekur, por i pakallur”

Gjykata Kushtetuese nuk e shkarkoi Ilir Metën nga detyra e Presidentit të Republikës pas ankimimit...

Anliza nga Artan Fuga

Kosova, adoleshentja që nuk po rritet, ndërsa krushqit pijnë e këndojnë!

Nuk munguan urimet për 14 vjetorin e shpalljes së Kosovës, me patetizëm. Unë mendoj se...

Nga Skënder Minxhozi

Pse i duhet Ramës (dhe amerikanëve) qëndrimi i Ilir Metës President?!

Nga Skënder Minxhozi E para, i duhej sepse praktikisht mandati presidencial i Metës ka mbaruar....

Nga Enver Robelli

Skifterët e Vetëvendosjes, populisti Edi Rama dhe ikja e opozitës

Ikja e opozitës nga salla e Kuvendit derisa fliste kryeministri është veprim i shëmtuar, siç...

Dritan Hila

Gjykata e skuthave!

Kush priste një vendim të kundërt nga ai i mbrëmshmi i Gjykatës Kushtetuese, duhet të...

Mero Baze

Meta shpëtoi edhe 2 muaj, por ka vrarë përfundimisht institucionin e Presidentit

Gazetari dhe botuesi i gazetës “TemA” Mero Baze, ka reaguar fill pas publikimit të vendimit...