MENU
klinika
Anliza nga Artan Fuga

Kosova, adoleshentja që nuk po rritet, ndërsa krushqit pijnë e këndojnë!

Nga Skënder Minxhozi

Pse i duhet Ramës (dhe amerikanëve) qëndrimi i Ilir Metës President?!

Nga Skënder Minxhozi E para, i duhej sepse praktikisht mandati presidencial i Metës ka mbaruar....

Nga Enver Robelli

Skifterët e Vetëvendosjes, populisti Edi Rama dhe ikja e opozitës

Ikja e opozitës nga salla e Kuvendit derisa fliste kryeministri është veprim i shëmtuar, siç...

Dritan Hila

Gjykata e skuthave!

Kush priste një vendim të kundërt nga ai i mbrëmshmi i Gjykatës Kushtetuese, duhet të...

Mero Baze

Meta shpëtoi edhe 2 muaj, por ka vrarë përfundimisht institucionin e Presidentit

Gazetari dhe botuesi i gazetës “TemA” Mero Baze, ka reaguar fill pas publikimit të vendimit...

Nga Mentor Kikia

Inceneratorët që djegin para në vend të mbetjeve

Nga Mentor Kikia Një hetim parlamentar është duke konfirmuar ditë pas dite çfarë ishte denoncuar...

Nga Mentor Nazarko

Prognozë modeste për prekonfliktin ukrainas duke ndjekur Petritët në TV

Dikur në kohën e komunizmit, qarkullonte një anekdotë. Takohen dy shokë dikur.Njeri prej tyre, i...

Nga Dritan Hila

Lëreni Ukrainën, por shikoni Kosovën!

Në mesin e krizës ukrainase, studiot televizive shqiptare u mbushën me strategë shqiptarë që bënin...

Nga Frrok Çupi

Ej, shoku komunist, voto nazistin!

… Këta bënë sikur zbuluan ‘thembrën’ e Xhafer Devës si ‘nazist’ në një shtëpi në...

Nga Ben Andoni

Leni Riefenstahl, fashizmi i revizionuar dhe Shqipëria e hallakatur

Regjisorja gjermane Leni Riefenstahl do të mbahet mënd për shumë inovacione në botën e dokumentarit...

Nga Mero Baze

Përse Berisha po i bie në gjunjë Tom Doshit?

Sali Berisha I ka shkelur syrin Tom Doshit në Shkodër, duke deklaruar se “ai është...