MENU
klinika
Nga Mero Baze

Të paktën, tani e ktheu në betejë me SHBA!

"Si kryeministër do të ishte arritje epokale"

Nazarko: Abazoviç, mendje e fuqishme intelektuale

I pyetur nga drejtuesi i emisionit “Arnautistan” në MCN, analisti Mentor Nazarko tha fjalë vlerësuese...

"Për asociacionin, ajo duhet të propozojë një statut"

Nazarko: Qeveria “Kurti” ka suksese në luftën kundër korrupsionit

I pyetur për zhvillimet e fundit në Kosovë në studion e “Arnautistan”, gazetari Mentor Nazarko...

''The Hill''

Fitore me pikë? – Putini xhudo me Perëndimin!

       Artikull i botuar në revistën amerikane “The Hill”, gazetë dhe kompani e...

Nga Mero Baze

Për ata që e duan Berishën si taleban?

Sali Berisha bëri dje në mbrëmje një përpjekje tinzare për t’iu dhënë shpresë mbështetësve të...

Nga Eduard Zaloshnja

Në Shkodër e Dibër, fituesi në diskutim. Në të tjerat…

Rezultatet e zgjedhjeve parlamentare paraardhëse përbëjnë zakonisht një bazë të mirë për parashikimin e rezultateve...

Ylli Pata

Fjalëkryqi i arqipelagut opozitar në zgjedhjet e 6 marsit

Përfaqësuesit e partive të vogla të opozitës, Dashamir Shehu, Agron Duka, Fatmir Mediu edhe Nard...

Fatos Lubonja kritika Ramës

“Është përgjegjësi kryesor për kriminalizimin e shoqërisë”

Analisti Fatos Lubonja ka akuzuar drejtpërdrejtë kryeministrin Rama për kriminalizimin e shoqërisë shqiptare. Përmes një...

Nga Artur Ajazi

PD, e kthyer si “konvikt” pa kujdestar

Partia Demokratike, u katandis si mos më keq, dhe kjo për një vendim i marrë...

Nga Preç Zogaj

Retorika antishtet si promovim i vetëgjyqësisë dhe pandëshkueshmërisë

Tek ishte ngulur në oborrin e PD-së në datën tetë janar, Sali Berisha ka parë...

Nga Lorenc Vangjeli

PD mund të refuzojë testin në 6 mars

Në një klimë me shumë tension, sidomos në kampin opozitar, do të mbahen zgjedhjet e...