MENU
klinika
Sulmet ndaj policisë

Situata në veri të Kosovës, Nazarko: Zgjidhet edhe me diplomaci, në koordinim me NATO-n

“Aty krimi ështe njish me shtetin serb”

Sulmi ndaj policisë në veriun e Kosovës, Nazarko: Mund të jetë provokim serb

Situata e vështirë në veriun e Kosovës, ka qenë tema e diskutimit ditën e premte...

Dritan Hila

Një falënderim për Sali Berishën

Për të gjithë ata që kanë memorien e dobët, shfaqja e së enjtes u kujtoi...

Skënder Minxhozi

Me sytë nga rrënojat e Kukësit të vjetër

Tema kryesore e konfliktit në Ukrainë, pas asaj të përplasjes së armëve, është energjia. Janë...

Mero Baze

Presidenti i ri? Mjaft të mos jetë hajdut, anormal dhe qesharak…

Dëmi që Ilir Meta i ka shkaktuar Presidencës është i pariparueshëm, sipas Mero Bazes. Në...

Përplasja e fortë e Alibeajt dhe ish-kryeministrin

Debati me dyer të mbyllura në Grupin e PD!

Mbledhjet e qeta me diskutime pa tone të larta dhe duke iu referuar vetëm rendit...

Sot nga Rusia, nesër nga Kina?

DW: Varësia e Evropës për metale të rralla

Kthesa energjetike, automjetet elektrike, digjitalizimi, mbrojtja e klimës janë të pamundura pa metalet e rralla....

Adrian Civici/ Përballja Macron – Le Pen

Ekonomia në një debat platformash dhe idesh

Të mërkurën në darkë, në kuadrin e turit të dytë të votimit për Presidentin e...

Nga Eduard Zaloshnja

Të paktën 40% në vathën ramiste; 60% andej-këndej…

Rama, historikisht, në sondazhet kombëtare që janë publikuar (apo privatë që kam zhvilluar ose kam...

Çfarë duhet të bëjnë BE dhe SHBA?

Lufta në Ukrainë ka trazuar Ballkanin

Nga Dejana Saric & Pierre Morcos “Center for Strategic and International Studies” Ndërsa lufta e...

Nga Aranit Muraçi

Tri goditje paralele që do të marrë Shqipëria, nëse Franca zgjedh ekstremin e djathtë

Franca do të votojë më 24 prill nëse do t’i japë presidentit Emmanuel Macron një...

Blendi Fevziu: Rama po lëviz për llogarinë e tij

“‘Peshqit e vegjël’ do përfundojnë gjithë jetën në burg nëse nuk tregojnë…’”

Gazetari Blendi Fevziu thotë se drejtësia ka qenë gjithmonë nën presionin politik. Fevziu tregon se...