MENU
klinika
Nga Adriatik Doçi

‘Kushtetuesja’ godet Metën dhe Kryemadhin, u rrëzon padinë

Nga Ben Andoni

Si politika na sheh pa e parë dhe guaska e hiles

Nëse do të dëgjosh justifikimin në orët e fundit të kryeministrit Rama dhe të gjithë...

Nga Frrok Çupi

Thjesht ranë maskat, priten veshjet

Njeriu që zgjati dorën dhe shpoi ‘thesin’ me pagat, më duket se bëri një punë...

Nga Mero Baze

Anormaliteti ku e ka fut berishizmi politikën shqiptare

Ka dhjetëra komente që vazhdojnë akoma rreth asaj nëse Lulzim Basha është takuar me Taulant...

Nga Ylli Pata

Tabloja surreale: Nga PD kërkojnë hetimin, ish-ministrat e PS mbrojnë Berishën

Thyerja e akullit në Partinë Demokratike ishte në fillim distancimi nga Sali Berisha e berishizmi,...

Nga Skënder Minxhozi

Një vit i çmendur (dhe normal) shqiptar

Në një tjetër kontekst, epitetet “i çmendur” dhe “normal” do të rrinin shtrembër krah njëri-tjetrit....

Nga Lutfi Dervishi

Kur ilaçi bëhet më i dëmshëm se sëmundja!

Napoleon Bonaparti kur bëri organizimin administrativ, përfshirë dhe gjykatat, vuri kusht që vendodhja përcaktohej kur...

Nga Lorenc Vangjeli

Mos e bëj armik komedianin

Në fillim ishte vetëm një e qeshur. Përsëritej së paku njëherë në vit, atëherë kur...

Nga Mero Baze

Pse Berisha po trembet nga thirrjet që SPAK duhet të fillojë hetimet ndaj tij?

Sali Berisha duket se e ka marrë seriozisht thirrjen e Roland Bejkos, një zyrtari të...

Nga Ylli Pata

Modeli nga Italia që sfidon shëmtinë e emisioneve “Zombi” të darkës

Ndërsa punoja para disa kohësh si bashkëpunëtor në një prej emisioneve më të njohura politike...

Nga Agron Gjekmarkaj

Ne politikanët jemi Kanan Tafilët, gjuha e politikës ka humbur thagmën, kërcet si teneqe

“Gjuha më shumë se gjithçka tjetër jep shpesh dritën ose mjerimin e një kohe” është...