MENU
klinika
"NATO të ndërhyjë"

A do të nisë një luftë bërthamore Putini? Zheji: Perëndimi i pa sigurtë

Lufta në Ukrainë

Zheji: Putini nënvlerësoi popullin fqinj, Kievi mund të kthehet në një Stalingrad të dytë

Lufta në Ukrainë ka hyrë në ditën e 23-ë të saj. Betejat kanë qenë të...

Pse janë varfëruar shqiptarët?

Artan Fuga: Çfarë domethënë PPP! Partia e Punës e Privatëve!

Ka shumë arsye që janë aktuale, që lidhen me qeverisjen, me monopolet, me situatën ndërkombëtare,...

Mero Baze

Kur një hajdut refuzon paratë, nënkupton që kanë qenë pak

Nga Mero Baze Sali Berisha paska pasur një ofertë për miliona euro nga rusët, por...

Nga Artur Ajazi

Tender për opozitë

Nga Artur Ajazi Ka ardhur koha, që të hapet një “tender” i hapur për të...

Nga Lutfi Dervishi

BE, me marshin N drejt zgjerimit!

Nga Lutfi Dervishi Lufta (në Ukrainë) ka ndryshuar gjithçka: Gjermania nuk është më pacifiste, Zvicra...

“Protesta pati një rezultat pozitiv”

Lubonja: Shteti duhet të kishte institucione të emergjencës. Bordi i Monitorimit? Propagandë!

Për analistin Fatos Lubonja ngritja e një bordi të monitorimit për situatën e çmimeve është...

Nga Ilir Yzeiri

Berisha si Putini i Rusisë, Basha gjithnjë e më shumë perceptohet si Zielinski i PD-së

Dje, kolegu Frrok Çupi, në një analizë të tijën me titull « Fati i PD-së...

"Autovetura si bukë, gjellë dhe … vajtje në opera!”

Artan Fuga: Ja paradoksi që krijon iluzionin e qelbur!

Si tregues varfërie! Ky ish kryeministri suedez e ka ngrënë si shenjë pasurie! Gjithmonë ka...

Putinizmi, a është stalinizëm?

Biografi i Stalinit shpjegon Putinin, Rusinë dhe Perëndimin

          Stephen Kotkin është një nga studiuesit më të mirë të...

Nga Ben Blushi

Çfarë ndodh pas Ukrainës. Kush na mbron ne sot kur nazizmi dhe komunizmi në Evropë përgjojnë pas dere?

Sa më shumë lexoj shtypin perëndimor, aq më shumë besoj se bota jeton në të...

“Do të ulin kokën e do t'i puthin dorën”

Ngjela: PD është e bashkuar, grupi parlamentar nuk e pranon rikthimin

Për avokatin Spartak Ngjela  rikthimi i Berishës në krye të PD-së është i pamundur. I...