MENU
klinika
Analiza nga Preç Zogaj

18 Dhjetori, Kuvendi gjithëpërfshirës i firmëtarëve dhe jofirmëtarëve!

Nga Ylli Pata

Mesazhet e fshehura të Berishës me “Foltoren në SHBA”

Pas shpalljes së Sali Berishës se do të zhvillojë një foltore në SHBA, konkretisht në...

Nga Roland Qafoku

Beteja për drejtimin e PD-së, 10 avantazhet dhe disavantazhet e Berishës dhe Bashës

Dilemat e dhjetorit të Bashës apo Berishës? Një parashikim kush do të fitojë, mbështetur në...

Një intervistë me Mustafa Nanon

Vetasgjësimi i Korridorit të tetë dhe i Strategjisë kombëtare

        Disa ditë më parë, qeveria vendosi që të zgjerojë rrugën Elbasan...

“Më në fund”

Spartak Ngjela: Është koha që kërkon shpagimin moral ndaj gjithkujt që…

“Koha që vjen, është koha e shqiptarëve në Ballkanin Perëndimor”, kështu është shprehur Avokati Spartak...

Lufti Dervishi

Kosova dhe Shqipëria të mësojnë nga njëra tjetra!

1. Shqipëria mund të mësojë nga Kosova si zhvillohen zgjedhjet, Kosova duhet të mësojë nga...

Nga Lorenc Vangjeli

Vaksina: Dyqind euro për ta derdhur jashtë!

Në Francë nuk mund të hysh në Luvër për të parë Mona Lizën, në restorant...

Nga Artur Ajazi

Sa të djathtë janë Berisha dhe Basha?

Mendimi i krijuar në Shqipëri se“të jesh kryetar apo anëtar i Partisë Demokratike, je i...

“Pse zgjodha më shumë gra në qeveri”

Rama tregon arritjet: Në Itali, të prekurit nga tërmeti jetojnë në rulota

Për kryeministrin Edi Rama, mandati i tretë qeverisës po sjell ndryshime të mëdha. Me ironi,...

Nga Artur Ajazi

Lulzim mposhte foltoren, pastaj….

Duke u marrë me deklarata shtypi, apo me cic-mice të tjera larg realitetit që po...

Frrok Çupi

Amerika me këta, si elefanti me miun

Më në fund këta u dorëzuan, u dorëzuan duke u zbrazur nga përbrenda vetes. Kjo...

Nga Lorenc Vangjeli

Të gjithë armiqtë e Bashës, pa përjashtuar as Lulin

Nuk është trekëndësh, por është rreth. Gjeometria politike, të cilën e solli në Tiranë kryetari...