MENU
klinika
Ngritja e Komandës Amerikane në Shqipëri

Ngjela: Erdhi çasti i pritur. Në kohën kur synohej destabilizimi

Nga Agron Gjekmarkaj

Një gjuhë dhunë vertitet mbi PD, përgjigje për zëdhënësit e saj primitivë

Një gjuhë dhunë vertitet mbi Partinë Demokratike ! Dhuna është primitive, instrument i kohes kur...

Nga Lorenc Vangjeli

Si komunistët, shpik një armik që të festosh fitoren mbi të

Jorida Tabaku dhe Flamur Noka kanë shumë pak gjëra të përbashkëta mes tyre. Të numëruara...

Nga Mentor Nazarko

Shqipëria në Direktoratin e botës, po Kosova?

Nga Mentor Nazarko Ndërsa mediat vendore dhe kombëtare janë përmbytur me lajme për përplasjen e...

Nga Artur Ajazi

Basha, a Berisha është “pengu” i Ramës?

Prej 5 muajsh, mes Sali Berishës dhe Lulzim Bashës ka nisur beteja e selisë, dhe...

"Basha ka mbështetjen e amerikanëve"

Parashikimi i Ngjelës: Pas pak muajsh do të shkojmë në zgjedhje të parakohshme

Avokat Spartak Ngjela ka komentuar zhvillimet e fundit në Partinë Demokratike, ndërsa ka shpërthyer në...

Nga Frrok Çupi

Kësaj here do të vdesim vërtet

Kjo është hera e fundit që e presim vdekjen më këmbë. Sot ka mbaruar ultimatumi...

Nga Agron Gjekmarkaj

Metamorfozat e Hyzmeqarit!

Të shërbesh është një gjë e fisme dhe sidomos ndaj njerëzve në nevojë ku e...

"Kaos me rrogat, shoferi paguhet tre herë më shumë se mjeku"

Artan Fuga: Ulëritëse, klasa politike e ka kthyer punësimin në shtet si…

Listat e pagave – radiografia sociologjike e një shoqërie në shtratin e vdekjes Një apel...

Mero Baze

Viti kur PD njohu vetveten dhe Sali Berishën

Në jetën politike të Shqipërisë, viti 2021 do të hyjë në histori si viti kur...

Nga Preç Zogaj

Përpara se demokracia të bëhet një fjalë e keqe

NGA PREÇ ZOGAJ/ Lëvizja e Sali Berishës për shkarkimin e Lulzim Bashës kishte si motiv...

Nga Mero Baze

2021-ta, viti i Sali Berishës

Shqipëria ka pasur nevojë për vitin e vërtetë të Sali Berishës në këto tridhjetq vite....