MENU
klinika
Frrok Çupi

Nga vrasja e Santos deri te ç’shenjtërimi i politikës

Fushata zgjedhore

Nazarko: Basha krijoi frymë për ndryshim tek rinia, por nuk u përcoll në fshat

Për analistin Mentor Nazarko, Lulzim Basha krijoi frymë ndryshimi, kryesisht tek rinia urbane. Në studion...

Skënder Minxhozi

Një parti që po nis ta shohë humbjen si normalitet

Lulzim Basha as dha dorëheqje të parevokueshme, as iku të paktën disa ditë nga zyra,...

Nga Bedri Islami

Pse 25 prilli 2021 nuk mund të risjellë 17 majin e 2017

Katër vite më parë, pikërisht më 17 maj 2017, pas një qëndrimi kokë më kokë,...

Nga Andi Bushati

Karagjozllëku i Lulzim Bashës dhe alibia që po i krijon Ramës

Të gjithë idhtarët e teorive konspirative që besojnë se Lulzim Basha është një vegël e...

Spartak Ngjela

Vetëm një ambasador në Tiranë kërkonte ndryshim politik më 25 prill

Nga Spartak Ngjela Koha e solli sërish: Shqipëria do të jetë vendi kryesor i Ballkanit...

Zgjidhja e konfliktit Serbi-Kosovë

Rruga kryesore për të dalë nga “moçali” ballkanik

Nga Edward P.Joseph, Wilson Center Pse edhe pas 20 viteve nga lufta e fundit, Ballkani...

Nga Ben Andoni

Basha, mes përrallës dhe historisë?!

Analiza e duhur e zgjedhjeve të 25 prillit me sa duket nuk do të bëhet...

Shpëtim Nazarko

Pse, Rama është gabim në Strategjinë Kombëtare?

         Pse, Strategjia Kombëtare e Kryeministrit, është thellësisht e gabuar… Kryeministri e...

Nga Andi Bushati

Rama nën dritën e slloganit: “Hap kutitë ose largohu”

Dilema nëse Shqipëria zhvilloi zgjedhje normale, apo 25 prilli ishte një kasaphanë elektorale, ka hyrë...

Analiza

Mustafa Nano: Pse duhet ti vëmë fre protagonizmit fetar para se të na sjellë vetëm…

Një gjë është e sigurt: feja sot për sot nuk ka ndonjë rol, ndikim apo...

Nga Frrok Çupi

Mos i kërkoni Lulit atë që s’e kanë bërë ‘etërit’

Thonë se nesër, e diele, në Partinë Demokratike do të mblidhet ‘biroja’ komplet dhe do...