MENU
klinika
"Kaos me rrogat, shoferi paguhet tre herë më shumë se mjeku"

Artan Fuga: Ulëritëse, klasa politike e ka kthyer punësimin në shtet si…

Mero Baze

Viti kur PD njohu vetveten dhe Sali Berishën

Në jetën politike të Shqipërisë, viti 2021 do të hyjë në histori si viti kur...

Nga Preç Zogaj

Përpara se demokracia të bëhet një fjalë e keqe

NGA PREÇ ZOGAJ/ Lëvizja e Sali Berishës për shkarkimin e Lulzim Bashës kishte si motiv...

Nga Mero Baze

2021-ta, viti i Sali Berishës

Shqipëria ka pasur nevojë për vitin e vërtetë të Sali Berishës në këto tridhjetq vite....

Nga Adriatik Doçi

‘Kushtetuesja’ godet Metën dhe Kryemadhin, u rrëzon padinë

Në 13 dhjetor 2021, Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar me shumicë votash në dhomë këshillimi kërkesën...

Nga Ben Andoni

Si politika na sheh pa e parë dhe guaska e hiles

Nëse do të dëgjosh justifikimin në orët e fundit të kryeministrit Rama dhe të gjithë...

Nga Frrok Çupi

Thjesht ranë maskat, priten veshjet

Njeriu që zgjati dorën dhe shpoi ‘thesin’ me pagat, më duket se bëri një punë...

Nga Mero Baze

Anormaliteti ku e ka fut berishizmi politikën shqiptare

Ka dhjetëra komente që vazhdojnë akoma rreth asaj nëse Lulzim Basha është takuar me Taulant...

Nga Ylli Pata

Tabloja surreale: Nga PD kërkojnë hetimin, ish-ministrat e PS mbrojnë Berishën

Thyerja e akullit në Partinë Demokratike ishte në fillim distancimi nga Sali Berisha e berishizmi,...

Nga Skënder Minxhozi

Një vit i çmendur (dhe normal) shqiptar

Në një tjetër kontekst, epitetet “i çmendur” dhe “normal” do të rrinin shtrembër krah njëri-tjetrit....

Nga Lutfi Dervishi

Kur ilaçi bëhet më i dëmshëm se sëmundja!

Napoleon Bonaparti kur bëri organizimin administrativ, përfshirë dhe gjykatat, vuri kusht që vendodhja përcaktohej kur...