MENU
klinika
Nga Ylli Pata

Alibia e rrëzuar e Ilir Metës për djegien e mandateve dhe 30 qershorin

“Jemi në një periudhë larje hesapesh”

Nazarko: Meta, i detyruar të rreshtohej krah opozitës

Analisti Mentor Nazarko ka komentuar zhvillimet më të fundit politike në vend, nga hetimi për...

Fushata e 6 marsit

Analizë nga Gjekmarkaj për të shpallurit “non grata”

Durrësi qyteti i cili shfaqet kudo në shënimet historike që nga Plutarku e Herodoti si...

“Rama Durrësin do dhe atë do ta marrë”

Artan Fuga tregon skenarët për zgjedhjet e pjesshme

Analisti i njohur, Artan Fuga ka zbërthyer situatën e zgjedhjeve të pjesshme në 6 bashkitë...

Ylli Pata

Pse Meta paditi Kuvendin në Prokurori?!

Pas tërheqjes së Gjykatës Kushtetuese për të marrë vendim, në përfundim të shqyrtimit të të...

Mero Baze

Detyrimi për të barazuar standardet tona me Perëndimin, për Berishën dhe Metën

Reagimi i Ilir Metës ndaj vendimit të pritshëm për shkarkim nga Gjykata Kushtetuese, tregon se...

Skënder Minxhozi

E nisi si fanar i shqiptarëve, po e mbaron si kandil i Foltores

Nuk është më një çeshtje serioze juridike. Madje as edhe një problem i mprehtë politik...

Artur Ajazi

Pse Luli e ka të pamundur…

Sali Berisha ka 31 vjet që konsumon politikë, dhe kjo nuk është pak. Eshtë njeriu...

Nga Enver Robelli

Ky është njeriu më i besueshëm i Putinit në Gjermani

Matthias Waring dikur ka qenë oficer i shërbimit sekret të Gjermanisë Lindore. Sot, 66-vjeçar, ai...

Nga Eduard Zaloshnja

6.6 milonë vende pune shtesë, por Biden i ka kuotat vetëm 40%…

Gjatë 12 muajve të parë të administratës Biden, numri i të punësuarve në ekonominë amerikane...

Analizë ekonomike

SHBA – Shqipëri, histori me Borxh

PhD (c). Ll.M. Igli Tola Pedagog, Ekspert Ekonomie I. ShBA-të u zgjuan të mërkurën me...

“Nuk është kërcënim, por testim për vendet e NATO-s”

Letra e Lavrovit, Milo tregon qëndrimin që duhet të mbajë Shqipëria

Ish-ministri i Jashtëm Paskal Milo e sheh letrën e ministrit të Jashtëm të Rusisë, Sergei...