MENU
klinika
Nga Lutfi Dervishi

Një zgjidhje për opozitën!

Analiza në BIRN

“Nëse Shqipëria do të respektonte shtetin e së drejtës, do ta kishte arrestuar Sali Berishën”

Nëse Shqipëria do të respektonte shtetin e së drejtës, do ta kishte arrestuar Sali Berishën...

Nga Mustafa Nano

“Lufta civile” në komunitetin mysliman

Vizita e Erdoganit në Shqipëri ekspozoi edhe një herë problemet e komunitetit mysliman në Shqipëri,...

Spartak Ngjela

“E dëgjuat ç’tha Kim për Berishën? U dha përgjigje injorantëve…”

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar në lidhje me deklaratat e ambasadores Yuri Kim në EuroNeës,...

Artur Ajazi

PD po shkon drejt ndarjes?

Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e...

Nga Frrok Çupi

Shtatzëna shikon gra me barrë

Ka plasur keq… Njëri thërret ‘vrasës’, tjetri ‘sfurqet’, i treti ‘gazin e snajperë’ dhe ‘brava’....

Nga Mustafa Nano

Rama, ndërhyni urgjentisht në mbrojtje të Islamit tonë të traditës…

Mbi orientimin e rreshtimin politik të opinionistëve shqiptarë që flasin çdo ditë nga studiot e...

Nga Skënder Minxhozi

Kisha e sovranistëve dhe ‘palo shteti’ me buton atomik në xhep

Herën e parë u tha se me deklaratat dhe sjelljen e tij në fushatë, i...

Nga Eduart Zaloshnja

Dy PD, problem në zgjedhje lokale, por jo në parlamentaret…

Votimi për kryebashkiakët në Shqipëri është mazhoritar, me një raund. Që do të thotë se...

“S’kemi pasur asnjë imponim”

Nazarko: Afrimi i Ramës me Erdogan ka forcuar subjektivitetin ndërkombëtar në politikën e jashtme

Analisti Mentor Nazarko ka komentuar vizitën e Presidentit të Turqisë në Tiranë Recep Tayyip Erdogan...

Nga Alfred Lela

Shtypi britanik, 3 shkrime pompoze në një javë për Shqipërinë: Pse?

Shtypi britanik e çnderon Shqipërinë sa herë i jept rasti. Në faqet e tabloideve londinezë...