MENU
klinika
Nga Alfred Peza

Fundi i ndikimit të modelit Trump tek liderët politikë shqiptarë

Nga Preç Zogaj

Votat e politikës së jashtme! Rama i preferuari i Erdogan mes liderëve shqiptare…

Atë e bëri të jashtëzakonshme ceremonia e pritjes me shumë elemente dhe simbole të Perandorisë...

Nga Skënder Minxhozi

Një president shkatërrimtar dhe kaosi që la pas

Nga Skënder Minxhozi Diçka më shumë se gjysëm shekulli më parë Amerika dërgoi njeriun e...

Shpëtim Nazarko

Përse shkoi Rama në Turqi e tani, në Greqi?

Megjithëse vizita e Ramës në Turqi, u sfumua nga ngjarjet e ngatërruara në Amerikë, për...

Nga Sokol Balla

Amerika nuk ka vdekur. Ajo sapo u ringjall!

Washingtoni u gdhi me diell sot. Prej tre ditësh këtu, kjo ishte dita e parë...

Stavri Sinjari

“Virusi” A-Anticovid21

Mos u trembni, ky titull duket si më i përshtatshëm sepse i reflekton të gjitha,...

Nga Ben Andoni

Shqipëria, që nuk e njohim dhe nuk duam ta shohim

Nga Ben Andoni Vrasja e fundit e dy motrave dhe lajmet që po dalin nga...

Veton Surroi

Mirupafshim në Kosovën e lirë

1.E pata përdorur në fund të vitit 1989, pastaj edhe më 1990, derisa u shtua...

Nga Skënder Minxhozi

Meta-Rama, një marrëzi autentike shqiptare

Nga Skënder Minxhozi Koalicioni PS-LSI përfundoi në verën e vitit 2017 me një akt gjigand...

Nga Andi Bushati

Vaksina, një buzëqeshje e fshehur poshtë maskës

Ndonëse Edi Rama i ftoi shqiptarët, këtë vit të ri, të buzëqeshin me shpresë për...

ANALIZA

Vaksinim i ngadaltë në Itali e Greqi

Vaksinimi kundër koronavirusit në vendet e Bashkimit Europian është duke ecur më ngadalë nga sa...

Zotimet për Vitin e Ri!

Ç’plan moral keni për 2021?

Shumë njerëz bëjnë zotime për Vit të Ri. Ato më të zakonshmet, të paktën në...