MENU
klinika
Çfarë i bën infektues viruset?

Studiuesit tregojnë për herë të parë si e “paketojnë” materialin…

ANALIZA

Lufta e shpërndarjes së vaksinave ka vetëm një fitues: Covid-19

Nga Lionel Laurent, Bloomberg Nacionalizmi i vaksinave po përshkallëzohet në një botë ku Covid-19 është përhapur...

Nga Preç Zogaj

“SHBA-të i njohin. Cili ishte lajmi i ambasadores Kim: Ata që dekurajojnë…”

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, zonja Juri Kim, ishte kësaj jave në emisionin “Real Story”...

Igli Tola, pegagog Ekonomie

Premtime ‘demode’ për ekonominë post – 25 Prill

Sa herë që afrohen zgjedhjet, si sot e mot (prej 20 vitesh së paku), theksi...

Nga Kreshnik Spahiu

Ku ndryshon programi humbës i Bashës, nga programi i Berishës?

Nga Kreshnik Spahiu Nuk ja vlen ta lexoni dhe mos harxhoni asnjë minut nga jeta...

Shpëtim Nazarko

Kush fiton zgjedhjet, apo çfarë po ndodh me partitë politike?

       Rrëmuja mendore që ka krijuar prezenca e sondazheve, duket se shtohet akoma...

Nga Skënder Minxhozi

Berishizmi në katedër

Kur një ish-komandant i Gardës së Republikës rishfaqet në media pas dhjetë vjetësh që trupat...

Nga Veton Surroi

Vaksina, risku i të qenit pro perëndimor

Nga Veton Surroi 1- E pashë tek një mik bullgar një statistikë lidhur me vaksinimin...

Gjeneral ® Piro AHMETAJ

Zgjerimi me 12 milje i sovranitetit të Greqisë, cënon rëndë interesat detare të RSH

Mbas disa 10-ra vlerësimeve botuar nga media mbi arsyet madhore të dështimit të frikshëm të...

Nga Skënder Minxhozi

Një president njerëzor, në vend të një ikësi

Nga Skënder Minxhozi Duhet të kthehesh në vitin e largët 1869, që të gjesh një...

Nga Andi Bushati

Paç armiqtë e Albinit

Nga Andi Bushati Ka momente të rralla në politikë, kur kapriçot e fatit janë aq...