MENU
klinika
Artur Zheji

Analiza/ Tre shkallët e rënies së fushatës së Marshallit (Ramës)

Ben Andoni

Rama dhe Basha dhe Meta në mes

Këto janë fjalët e presidentit të vendit drejtuar kryeministrit pak javë më parë: “Nuk merrem...

"Basha varet nga LSI"

Ftesa e Ramës për bashkëqeverisje/ Mentor Nazarko: Nuk ishte serioze, e ka kërkuar për…

Analisti Mentor Nazarko i ftuar në emisionin në emisionin “Log.”, në ABC news, me gazetarin...

Si do zhdukej LSI

Mustafa Nano: Bashkëqeverisja PS-PD dhe hilja që mund të ketë Rama në këtë marrëveshje

Ideja e bashkëqeverisjes PS-PD është kthyer në temë diskutimi pikërisht në ditët e fundit të...

Analizë nga Andi Bushati

Basha mund të bashkëpunojë me Ramën vetëm jashtë politikës

Edi Rama e ka shqiptuar në vetë të parë atë që e thonë nëpër studio...

Nga Skënder Minxhozi

Kryeministri Basha, një kukull e varur në çengelin e Ilir Metës

Në rrokopujën e shifrave, premtimeve e ofertave që artikulon nga mëngjesi në darkë, kryetari i...

Analiza

Pasaporta e vaksinimit të BE njeh edhe vaksinat kineze e ruse, shqiptarët…

Vendet anëtare të Bashkimi Europian kanë miratuar zyrtarisht nxjerrjen e pasaportave të vaksinimit , duke...

Mentor Nazarko

Kur flet Amerika për ndryshimin… çfarë nënkupton?

Intervista e fundit e ambasadores amerikane pak para zgjedhjeve, me të drejtë u komentua fuqishëm...

“Fushata risi në formë, jo në përmbajtje”/ Pritshmëritë e votuesve

Analiza e DW: Më pak rini në listat e kandidatëve për deputetë!

Fushata elektorale në Shqipëri është në kulmin e saj, por diskursi politik zhvillohet jo me...

Nga Skënder Minxhozi

Kur kërkon të dish me zor se ç’mendon Yuri Kim

Nga Skënder Minxhozi E provokuan dhe ajo foli. Jo një por dy herë, si për...

Analiza nga Artur Zheji

Pse ambasadorja Kim, nuk është keqkuptuar, por…

Fjalët që tha, gjërazi dhe në një sintaksë perfekte, ambasadorja simpatike Kim, shkaktuan një tërmet...