MENU
klinika
ANALIZË EKONOMIKE

Zgjidhja për krizën e çmimeve

Nga Artur Ajazi

Kush mban përgjegjësi për shkaterrimin e opozitës?

Dikush duhet të mbajë përgjegjësi për shkatërrimin e opozitës, të kësaj opozite e cila është...

Po shndërrohet Vuçiç në një Tito të vogël?

DW: Në njërën anë flitej për paqen në tjetrën shiteshin armë

Përfaqësuesit e Vendeve të Paangazhuara u mblodhën në Beograd. U zgjuan kujtimet, u kujtua koha...

“Lëvizja e Berishës s’ka moral politik”

Gjekmarkaj: Po sillet sikur i kanë rrëmbyer pronën

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Agron Gjekmarkaj, nxit kryedemokratin Lulzim Basha që t’i jap...

Astrit Patozi

E mira është të mos ndalen…

Kur na u vërsulën neve me tërbim para ca viteve, sepse u kishim sharë Lulin,...

Nga Artur Ajazi

Basha-Berisha, beteja për fronin e “pashait” të partisë

Në pothuajse gjithë akuzat dhe trillimet e Sali Berishës që po dalin nga “foltorja”, asnjë...

Nga Lorenc Vangjeli

Kryepolici Nano, betejën e parë e ka me Ramën dhe Çuçin

Drejtori i Policisë së Shtetit Ardi Veliu u largua nga detyra duke paraqitur dorëheqjen me...

Nga Pierre Haski

Çfarë duhet ende që vendet e Ballkanit të bëhen pjesë e BE?

Samiti i mbajtur më 6 tetor në Brdo të Sllovenisë nuk ishte aspak i lehtë....

Ylli Pata

Parashikimet e pasojave të tërmetit real politik që ka prodhuar SHBA

Është mjaft kurioze të shikosh sot se kush dhe si reagon në politikën shqiptare, nga...

Nga Ilir Yzeiri

‘Provokimi’ i palumtur i Edi Ramës

Para rreth dy javësh, Edi Rama, në cilësinë e kryeministrit të Shqipërisë, doli para medieve...

Nga Eduard Zaloshnja

Më pak se gjysma e të djathtëve, optimistë për ardhjen në pushtet me Berishën

Në të njëjtën kohë që një sondazh u publikua tek Javanews, u publikua edhe një...

Nga Mero Baze

Për gjithë ata që mendonin se “po përdornin Berishën, kundër Bashës”

Deri më sot shumica e demokratëve që shikoj në takimet e Berishës, përveç atyre që...