MENU
klinika
Nga Enver Robelli

Vetëm Shqipëria hesht…

Nga Ylli Pata

Si u braktis Sali Berisha nga PD në kryebastionin e saj

Sali Berisha tentoi që të ringjallë sa më shumë atë çfarë është e mundshme nga...

Nga Roland Qafoku

Si zgjidhet kriza në PD: 10 vendimet që shpëtojnë partinë Demokratike

Kjo është ‘97-ta e PD-së, ose “lufta civile” brenda partisë. Ajo që po ndodh në...

Mero Baze

Pse Meta po njeh 30 qershorin?

Ilir Meta ka vendosur të përfshihet dhe institucionalisht në konfliktin e brendshëm në Partinë Demokratike...

Ylli Pata

Letra e Metës për Celibashin: Presidenti nuk di ku duhen bërë zgjedhjet

Kreu i shtetit është institucioni që sipas Kushtetutës duhet të shpallë zgjedhjet në Republikën e...

Artur Ajazi

Vetëm vota e bazës, e shpëton Lulzimin nga Berisha

Beteja në SHQUP, në gjykata, prokurori, në pallate kulture dhe pallate sporti, grumbullimet dhe akuzat...

Carlo Bollino

Pashë se si reagon Berisha përballë pyetjeve të vërteta: si një fajtor!

Prej 27 vitesh po pres që të intervistoj Sali Berishën. 27 vite gjatë të cilave...

Nga Eduard Zaloshnja

Gjashtë bashkitë, nje test i mundshëm elektoral Basha-Berisha

Me një letër zyrtare drejtuar KQZ-së, Presidenti Meta ka kërkuar informacion mbi bashkitë ku duhen...

"Këta thonë pse u shpall “non grata” se s’ka fakte"

Mustafa Nano: Berisha ka bërë Gërdecin, 21 janarin, u pasurua duke vjedhur

Shpallja non grata e Sali Berishës nga Departamenti i Shtetit është për analistin Mustafa Nano...

“Në vend të strukej në vrimën e miut, thirri policinë”

Bushati: Basha mbylli sqepin për të mbrojtur karrigen e tij

Analisti Andi Bushati deklaroi me bindje mbrëmjen e djeshme se kreu i PD-së Lulzim Basha...

Analiza e BIRN

Trazirat në kampin e opozitës pritet të dominojnë vitin 2022 në Shqipëri

Pas fitores së tretë radhazi të paprecedentë, kryeministri Edi Rama shpreson që viti 2022 do...

Nga Mero Baze

Dy janarët e Sali Berishës

Ka shumë njerëz që janë të fyer pse Sali Berisha nuk është thirrur në prokurori...