MENU
klinika
Nga Frrok Çupi

Neziri i bën gjyqin Amerikës te Ura e Milotit

Nga Alfred Peza

Pse nuk do kemi më një president si Ilir Meta!

Nga Alfred Peza Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për ti hequr mundësinë Presidentit të bllokojë sipas...

"Ja pse hyrja në lojë e Agron Shehajt e vë në pozitë të vështirë"

Gara për kryetar në PD/ Mentor Nazarko: Basha është më i favorizuar

Mentor Nazarko i ftuar në rubrikën ‘’Opinion’’ në News24 ka analizuar garën për kryetar në PD si...

Analizë nga Artur Zheji

Pse sot, vetëm Basha mund të mbrojë (të shpëtojë) Partinë Demokratike?

Ndoshta e kishte parashikuar “misionin” e tij. Ndoshta jo. Ndoshta vetëm e kishte shkruar si...

Shkarkimi i Metës

Shpëtim Nazarko: Kushtetuta në kohë lufte është letër, kësaj radhe PS ka gur të rëndë

Analisti Shpëtim Nazarko i ftuar në emisionin ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 thotë...

Zheji: 3 kandidatët s’kanë protagonizëm politik

A rrezikohet Basha në zgjedhje? Lubonja: Rreziku më i madh është vetja

Teksa në 13 qershor do të zhvillohen zgjedhjet për kryetar të PD-së, Lulzim Basha do...

Nga Roland Qafoku

10 pasoja në politikën shqiptare pas shpalljes së Berishës “non grata” nga SHBA

Shpallja “non grata” e Sali Berishës nga SHBA, konkretisht nga Sekretari i Shtetit Antony Blinken...

Nga Alfred Peza

Shtatë gjërat që Basha ia kërkon Ramës por vetë nuk i bën

“Bëni si them unë, por mos bëni si bëj unë”,- është një shprehje mjaft e...

Nga Ben Andoni

Bashën e mbështet Rama në PD dhe kaq mjafton!

Pas kohëve të mira PD-PS të pak viteve më parë, të cilat pasuan marrëdhëniet tejet...

Nga Ilir Yzeiri

Miti i rremë dhe ai që na vodhi kujtesën

SHBA-të nuk kryen vetëm një veprim politik në mbrojtje të parimeve të tyre, më shumë...

Nga Alfred Peza

Zgjedhjet për kreun e PD, si portret politik për Lulzim Bashën

Doni të dini sesa i fortë është Lulzim Basha politikisht, harrojeni si ishte ai përballë...

Nga Era Makoçi

Nuk përpiqen brirët me DASH-in

Nga Era Makoçi Probabiliteti që një gjykatë franceze të pranojë të ushtrojë juridiksionin e saj...