MENU
klinika
Nga Mero Baze

A do ketë aleanca fluide “pro Berishës” më 6 mars?

Investigimi i BIRN

Shqiptarët paguajnë miliona euro për shërbime të pakryera

Raportet e auditimit të Kontrollit të Lartë të Shtetit dhe Fondit të Sigurimit të Detyrueshëm...

Nga Eduard Zaloshnja

Sa i përhapur është korrupsioni në Shqipëri?

Sipas raporteve më të fundit të Transparency International dhe të Departamentit të Shtetit Amerikan mbi...

Bedri Islami

Një analizë mbi vendimin e pritshëm të Gjykatës Kushtetuese

Askush më mirë se sa vetë ai nuk e di se kjo është rrokullima e...

Nga Ylli Pata

Cili do të ishte modeli më i përshtatshëm pas precedentit Meta?!

Ilir Meta kishte të gjitha mundësitë që të përfaqësonte unitetin e popullit. Kishte qenë kryeministër...

Nga Dritan Hila

Çfarë i intereson ambasadores Kim në zgjedhjet e marsit!

Jemi ende pa filluar fushata elektorale, mirëpo motorët janë ndezur. Nisur nga gjendja e opozitës,...

Shkruan Spartak Ngjela

A po rrezikohet edhe Kosova nga Serbia?

Shkruan Spartak Ngjela Rusia, në kufirin e Ukrainës, ka vendosur 100 mijë trupa ushtarake. Dhe...

"Do prodhohet shumë më tepër kanabis..."

Kultivimi i kanabisit, Civici: Ka rrezik të dalë jashtë kontrollit!

Legalizimi i kanabisit për qëllime mjekësore, a jemi në gjendje ta bëjmë siç duhet? Nëse...

Varianti më i rrezikshëm i Covid

Omicron përballë Deltas, Alimehmeti publikon studimin e fundit

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka publikuar një studim të fundit për sa i përket rrezikshmërisë së...

Nga Mero Baze

Iluzioni i zgjedhjeve në betejën për Federatën e Futbollit

Mund të ketë probleme etike dhe takti, debati në një mbledhje ku Erion Veliaj, në...

Nga Adriatik Doci

Lindita Nikolla presidente e përkohshme nëse Kushtetuesja shkarkon Ilir Metën

Gjykata Kushtetuese do të nisë në 1 shkurt 2022 shqyrtimin e vendimit të Kuvendit për...

Nga Eduard Zaloshnja

6 Bashkitë një mostër perfekte statistikore

Sondazhet e opinionit bëhen zakonisht me 1000-1500 të anketuar, të përzgjedhur në mënyrë të tillë...