MENU
klinika
Nga Artur Ajazi

Kokëfort dhe servil, tiparet e “liderit” politik në Shqipëri

Lorenc Vangjeli

Meta, dy herë presidenti më i mirë për Ramën

Gjykata Kushtetuese shqyrton sot çështjen e shkarkimit nga detyra të Presidentit Ilir Meta pas vendimit...

Artan Fuga analizon aleancën e ‘Foltores’ me LSI

“Hajde merre vesh! Po këta sikur ishin nisur djathtas?!”

Ku është foltorja e Komisionit? Pyes veten : Mirë në foltore demokratët e bazës marrin...

Nga Eduard Zaloshnja

Veting politikanëve! Pavarësisht kush dhe pse e propozon…

Në focus groups të zhvilluara ditët e fundit, kam parë se pothuaj të gjithë pjesëmarrësit...

Artur Ajazi

Parti e “rreme”…

Kemi dëgjuar shumë të flitet ditët e fundit mbi “primaret e kandidatëve të Berishës”. E...

Përdorimi i simboleve, emrit, logos dhe vulës së PD

A e shkeli ligjin Sali Berisha në primaret e tij?

Në atë ashtuquajturin ‘primare’ për të përcaktuar kandidatët e tij në zgjedhjet e pjesshme vendore...

Ylli Pata

“Primaret”: Çfarë përfaqësojnë 6 kandidatët e Berishës

Emrat që dolën si frut i një procesi votimi “popullor” si kandidatët e “Komisionit të...

Nga Roland Qafoku

Basha i dytë, një portret i paautorizuar i kryetarit të PD-së

Për tetë vite krijoi portretin e një politikani të butë, të dyzuar dhe që çdo...

Nga Mero Baze

Të paktën, tani e ktheu në betejë me SHBA!

Brenda një jave ka së paku tre deklarata që përbëjnë qëndrime zyrtare të SHBA kundër...

"Si kryeministër do të ishte arritje epokale"

Nazarko: Abazoviç, mendje e fuqishme intelektuale

I pyetur nga drejtuesi i emisionit “Arnautistan” në MCN, analisti Mentor Nazarko tha fjalë vlerësuese...

"Për asociacionin, ajo duhet të propozojë një statut"

Nazarko: Qeveria “Kurti” ka suksese në luftën kundër korrupsionit

I pyetur për zhvillimet e fundit në Kosovë në studion e “Arnautistan”, gazetari Mentor Nazarko...

''The Hill''

Fitore me pikë? – Putini xhudo me Perëndimin!

       Artikull i botuar në revistën amerikane “The Hill”, gazetë dhe kompani e...