MENU
klinika
Frrok Çupi

Shumëkëmbëshi nis arsyetimin mbi Foltoren dhe Presidencën

NGA FITIM ZEKTHI

Kriza e PD-së nuk është as Berisha, as Basha dhe as ndarja e saj

NGA FITIM ZEKTHI Partia Demokratike dhe opozita është zhytur në një krizë të thellë. Ajo po vërtitet...

Analiza nga VOA

Kriza energjetike detyron vendet e Ballkanit t’i kthehen përdorimit të qymyrit

Vendet e Ballkanit po i kthehen qymyrit për të zbutur krizën e shkaktuar nga rritja...

Mero Baze

Presidentin që nuk e pranoi Perëndimi

Pesë vjet më parë Kuvendi i Shqipërisë bëri një zgjedhje politikisht korrekte për president, duke...

Analiza

Pse rrezikojmë të përfshihemi në një luftë të re botërore

Në një intervistë për gazetën italiane ”Il Giornale”, analisti Alessandro Politi, drejtor i Fondacionit të...

“Rama ka zgjedhur heshtjen”

BIRN: PS injoron sanksionet amerikane për Aqif Rakipin

Grupi parlamentar socialist injoroi sanksionet e fundit të Shteteve të Bashkuara ndaj ish-deputetit Aqif Rakipi...

Ylli Pata

Manual për luftën në PD, një histori e shkurtër suksesi e të djathtës pa Berishën!

Tashmë në përplasjen që po ndodh brenda Partisë Demokratike maskat kanë rënë plotësisht, e po...

ANALIZË EKONOMIKE

Tkurrja e popullsisë shqiptare, pasojat ekonomike

Igli TOLA  Fenomeni i plakjes së popullsisë është një dukuri që është kthyer në një...

Paralajmërimi i Krajës për këtë vit

Përgjimet 2021/ Bisedat e 5 mijë personave në “veshin” e SPAK

Rreth 5 mijë persona, të dyshuar apo që kanë dijeni për vepra të ndryshme penale,...

Artur Ajazi

Berisha, nuk kthen dot as 1992, dhe as 2005..

Ish-lideri historik i Partisë Demokratike, po i jep “dorën e fundit”, rikthimit të tij si...

Nga Lutfi Dervishi

Dilema e PS-së: Presidenti që duam apo presidenti që duhet?

Nga Lutfi Dervishi Tani që po afron momenti  i procesit të zgjedhjes së kryetarit të...

Mero Baze

Berisha ngjan me një hajdut që harron të marrë rrogën, jo me dikë që e fal atë

Sali Berisha po përpiqet të bëhet “hero” duke refuzuar dietat” e Kuvendit, por në fakt...