MENU
klinika
Nga Roland Qafoku

2021, viti i tërmetit politik në PD

Analiza

Serbia dominon tregtinë në “Ballkanin e Hapur”

Lehtësimi në proceduarat e importeve dhe eksporteve, lëvizja e lirë e qytetarëve me letërnjoftim, tregu...

Analiza

Mustafa Nano: Ndiqni pasuritë, jo rrogat

Publikimi i të dhënave financiare të shqiptarëve mua nuk m’u duk skandal, por kureshtare, madje...

Nga Eduard Zaloshnja

Evazioni me Tatimin mbi të Ardhurat Personale: 150 milionë dollarë në vit

Njerzit që kanë qëmtuar në të dhënat e pagave të raportuara në Drejtorinë e Tatimeve...

Nga Mero Baze

Publikimi i targave, një ‘bombë tymuese’ për të shpërqëndruar hetimin e publikimit të pagave

Publikimi I të dhënave të ndjeshme për qytetarët siç ishte listapagesa kombëtare vazhdoi sot me...

Nga Ylli Pata

Gjykata e Tiranës fut në ngërç përplasjen Berisha-Basha; dy procese paralele dhe 1 konflikt interesi

Gjykata e Tiranës, që drejtohet nga Petrit Çomo, ka dhënë më në fund një njoftim...

Nga Dritan Hila

Tashmë jemi lakuriq!

Me daljen e targave të makinave, shqiptarët morën dhuratën më të shëmtuar për festa. Rënia...

Nga Mentor Nazarko

Disa zhvillime pas Balkan Open në Tiranë… kush arsyeton?

Nga Mentor Nazarko Serbia dhe Kosova janë përfshirë nga disa ngjarje që e kanë helmuar...

Artur Ajazi

Krimet 30 vjeçare të politikës, ja kalojnë atyre të komunizmit

Ditët e fundit, janë rritur së tepërmi daljet në medie të eksponentëve përfaqësues të viktimave...

Nga Mustafa Nano

Konflikti brenda PD-së nuk mund të zgjidhet në mënyrë të dhunshme

Para dy ditësh, konflikti në Partinë Demokratike gati mori një përthyerje shumë të dhunshme. Madje,...

Nga Lorenc Vangjeli

Basha kundër Berishës: Njëri duhej të kishte ikur në 25 prill, tjetri që 25 vjet më parë

Edhe e shtuna që lamë pas ishte një përplasje agjendash mes kryetarit të PD Lulzim...