MENU
klinika
“Projekt i dështuar i prishjes së qetësisë sociale”

Minxhozi: Berisha një incident! Si mund të besoni se do të hapë epokë të re në PD!?

Analiza

NATO ndaloi pushtimin rus më 1980, a mund të përsëritet?

Me rreth 100 mijë trupa, forca të blinduara, avionë sulmues, raketa dhe aftësi të tjera...

Nga Roland Qafoku

Cili do jetë fati i PD-së tani?

Dhjetë konkluzionet që solli Kuvendi i 11 dhjetorit. Berisha feston fitoren përballë Bashës, por dilema...

Analiza nga Deutsche Welle

Europa ime: Duhet një fillim i ri në Ballkan

Merkel nuk ishte shumë kritike ndaj rrëshqitjes së Serbisë në një diktaturë. Qeveria e re...

Analiza nga Agron Gjekmarkaj

Dje lindi “partia” berishiste dhe anti-amerikane, nuk u rrëzua Basha

Po. Kjo është vërtetë, e djeshmja që një ditë historike 31 vjet me pas, themelimit...

Nga Adriatik Doci

Një stadium me të çmendur për të mbajtur SPAK-un larg Familjes

Ironi historike. Sali Berisha zbrazi nëpër Shqipëri një pjesë të thasëve me para të pista,...

Nga Artur Ajazi

Kuvendi 11 Dhjetorit, si Kongresi “XX” i P.K.B.R.S.S

Berisha pritet të “godasë Berishën”. Absurditet. Kjo do të ndodhë edhe në Kuvendin e 11...

Nga Eduard Zaloshnja

Karikaturizimi absurd i Mulletit dhe i Protopapës nga socrealizmi

Ridalja në skenë e komedisë socrealiste “Prefekti” ngacmoi një plagë të vjetër te pasardhësit e...

Nga Lorenc Vangjeli

Berisha, pse e paditi amerikanin Blinken në Paris dhe jo në gjykatën e Kurbinit?

Nëse Shqipëria do të ishte ende nën komunizëm, me të gjitha gjasat, Sali Berisha do...

Artur Ajazi

Flamuri i “themeluesit” ka rënë

Nën flamurin e “themeluesit, liderit historik”, apo dhe “babait të kombit” pasi ka “sjellë demokracinë”,...

Nga Eduard Zaloshnja

76% e banorëve të rritur të Shqipërisë e duan bashkimin me Kosovën

Rreth 76% e banorëve të rritur të Shqipërisë e duan bashkimin me Kosovën. Ndërkohë, vetëm...

Nga Aranit Muraçi

Përse po ‘i tërbon’ Edi Rama grekët?

Kosova është sot një tjetër realitet që duket se vendet fqinje nuk e kanë edhe...