MENU
klinika
Nga Mero Baze

Lindja e një organizate terroriste antiamerikane në Shqipëri

Nga Ylli Pata

‘Nacionalizmi’ fake, streha e fundit e anti-amerikanëve të Ballkanit

Sali Berisha shpalli aksionin e parë politik të partisë së tij të re që tashmë...

Nga Carlo Bollino

Drejtësia e re e SPAK dhe e vetmja gjë që duhet të bëjë Basha…

Është shpresëdhënëse të shohësh, më në fund, drejtësinë të lëvizë. Hyrja në skenë e SPAK-ut...

Pa Vetting dhe me pasuri të ‘çmendur’

Kush është gjyqtari Agron Zhukri që do të shqyrtojë Statutin e Berishës

Nga Adriatik Doçi Agron Zhukri është gjyqtari i cili do të verifikojë ligjshmërinë e statutit...

Analiza nga Preç Zogaj

Arsyet pse Kuvendi i Berishës ishte puç institucional

Nesër mbahet në Tiranë Kuvendi i jashtëzakonshëm Kombëtar i Partisë Demokratike, i thirrur një muaj...

Nga Artur Ajazi

Drejtësia duhet ta marrë në “mbrojtje” Partinë Demokratike

Në rast se dikujt, i ka shkrepur në kokë, të bëjë lojëra të pista dhe...

Nga Eduard Zaloshnja

Një plak 80 e ca vjeçar përballë një partie 80 e ca vjeçare…

Në qoftë se Berisha arrin të marrë kontrollin e plotë të PD-së (ka ca pengesa...

Nga Frrok Çupi

Is dhe Rith, ku e kanë shtëpinë?!

Nuk kam dëgjuar deri më sot se mund të ketë në botë fuqi të tjera,...

Nga Skënder Minxhozi

Dëgjojini të dy, që të kuptoni të vërtetën e plotë

Këto kohë rrjeti dhe mediat po merren gjatë me liturgjinë e sharjeve, sulmeve, fyerjeve dhe...

Nga Mero Baze

Pse Berisha filloi të mbrohet për 21 janarin?

Përmendja e sjelljes së Berishës më 21 Janar 2011 nga Lulzim Basha, ka vënë në...

Nga Ylli Pata

Arsyet e replikave të forta të qeverisë së SHBA me Sali Berishën

Në apologjinë mediatike që mjaft mbështetës e spin doc të Sali berishës në këto ditë,...

Nga Artur Ajazi

Doktor, po luan me “zjarrin”…

Duke qenë prej 30 vitesh njeri i pushtetit, dhe duke u konsideruar si “i paprekshëm”,...