MENU
klinika
Nga Ylli Pata/ Arsyet e provokimeve breshëri në Elbasan

Pse Lulzim Basha riaktivizoi planin e 2009-s, kur drejtonte Qarkun?!

Sokol Balla: A jemi ne gati të vdesim për Sali Berishën?

Java që nisi dhe po mbyllet në Elbasan

Java politike po mbyllet siç filloi. Po ne Elbasan. Dy perplasje, nje fizike dhe nje...

Nga Andi Bushati

Frikacaku Lulzim Basha dhe hipokrizia me reformën në drejtësi

E para mund të jetë lapsus apo rastësi, por kur përsëritet nuk është më e...

Gjetjet e studimit të ri në SHBA

‘Mund ta shpërbëjnë strukturën e koronavirusit me…’

Studiuesit në Institutin e Teknologjisë në Masaçusets (MIT), SHBA, kanë kryer shumë studime mbi mënyrat...

Fushatë me temperatura të larta?

Nazarko: Nuk do arrijë kurrë një nivel vlimi për të destabilizuar vendin, tre risitë

Analisti Mentor Nazarko ka komentuar në studion e News24, në rubrikën “Opinion” fushatën e deritanishme...

Nga Skënder Minxhozi

Shifrat tregojnë se s’janë aleatë, por kundërshtarë

Sondazhi i institutit Piepoli i të mërkurës në darkë, ishte prova e fundit se ajo...

“Duhani shkakton tromboza, jo vaksina”

Epidemiologu shpjegon rrezikun e vaksinës AstraZeneca

Epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti ka bërë një analizë me shifra për të treguar se...

Korrelacion apo kauzalitet?

DW: Nuk e kemi luksin ta heqim nga lista AstraZeneca-n

Mjaft vende në BE, edhe Gjermania, pezulluan vaksinimin me AstraZeneca-n pas rasteve të trombozës, tani...

Analizë nga Artur Zheji

Pse është nervozuar kaq, Marshalli i Gjatë? Apo mos vallë sondazhet?…

E keni vënë re?! Marshalli, vërejnë edhe formatuesit e gazetave, nuk e ka më atë...

Nga Skënder Minxhozi

Për ata që vaksinat iu duken si vota!

Ndoshta edhe janë të tilla vaksinat. Pra, që sjellin lëvizje e spostime në një garë...

Nga Andi Bushati

Le të debatojmë për Enverin pas 25 prillit

Nga Andi Bushati Deklaratat pro Enver Hoxhës po i shtyjnë në dy gabime pjesën më...

"Votat e 2017-ës do të kompensohen me dhunë e vjedhje"

Tensionet në Elbasan, Lubonja: Pasiguria e Ramës ndihet në ajër

I ftuar në studion e lajmeve në “News 24”, në rubrikën “Opinion”, analisti Fatos Lubonja foli mbi...