MENU
klinika
Nga Ylli Pata

Pas shpërthimit për Berishën, nëse e ka seriozisht: Basha të flasë…

Nga Kimete Berisha

A po ke qejf me t’rrëzu…!

Prishu me doktora, prishu me profesora, prishu me artistë, prishu me prokurorë, prishu me gazetarë,...

Nga Adriatik Doçi

Sali Berisha në kërkim të budallenjve dhe viktimave për hallin e tij familjar

Sa për kujtesë, pushtimi i ndërtesave me forcë është element i veprës penale të kryengritjes...

Artur Ajazi

Kush e riaktivizoi Sali Berishën?

Sali Berisha iku, dhe bëri një premtim në 2013, “po iki në punën dhe jetën...

Zhvillimet e fundit në PD

Nazarko: Nëse ndahet nga “berishistët” Basha fiton elektoratin gri

Analisti Mentor Nazarko se kryedemokrati Lulzim Basha duhet të hapë partinë për të korrigjuar të...

“Projekt i dështuar i prishjes së qetësisë sociale”

Minxhozi: Berisha një incident! Si mund të besoni se do të hapë epokë të re në PD!?

Analisti Skënder Minxhozi, komentoi në emisionin ‘RealStroy’ në ‘News24’ zhvillimet politike në PD. Gjatë bisedës...

Analiza

NATO ndaloi pushtimin rus më 1980, a mund të përsëritet?

Me rreth 100 mijë trupa, forca të blinduara, avionë sulmues, raketa dhe aftësi të tjera...

Nga Roland Qafoku

Cili do jetë fati i PD-së tani?

Dhjetë konkluzionet që solli Kuvendi i 11 dhjetorit. Berisha feston fitoren përballë Bashës, por dilema...

Analiza nga Deutsche Welle

Europa ime: Duhet një fillim i ri në Ballkan

Merkel nuk ishte shumë kritike ndaj rrëshqitjes së Serbisë në një diktaturë. Qeveria e re...

Analiza nga Agron Gjekmarkaj

Dje lindi “partia” berishiste dhe anti-amerikane, nuk u rrëzua Basha

Po. Kjo është vërtetë, e djeshmja që një ditë historike 31 vjet me pas, themelimit...

Nga Adriatik Doci

Një stadium me të çmendur për të mbajtur SPAK-un larg Familjes

Ironi historike. Sali Berisha zbrazi nëpër Shqipëri një pjesë të thasëve me para të pista,...

Nga Artur Ajazi

Kuvendi 11 Dhjetorit, si Kongresi “XX” i P.K.B.R.S.S

Berisha pritet të “godasë Berishën”. Absurditet. Kjo do të ndodhë edhe në Kuvendin e 11...