MENU
klinika
Shtyrje e zgjedhjeve?

As Trump nuk qëndron mbi kushtetutën!

Përballja SHBA-Kinë nuk është Luftë e Ftohtë

Dikur luftë sistemesh, sot luftë shtetesh!

Ne jemi gjithmonë duke u munduar ta kuptojmë të tashmen duke parë të kaluarën. Historiani...

Ata duhet të reagojnë për veprimet e Erdoganit

Makroni kërkon “luftë”, Merkeli diplomaci!

Problemi në Egje midis Turqisë dhe Greqisë aktualisht është transferuar në Mesdheun Lindor. Në zemër...

Editoriali i The Washington Post

Trump nuk e fsheh aspak “urrejtjen” për Merkelin!

Në tërheqjen e 12,000 trupave amerikane nga Gjermania, Presidenti Donald Trump po tregon edhe më...

A ka ai fuqi ta bëjë këtë?

Trump kërkon shtyrjen e zgjedhjeve!

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, bëri thirrje për shtyrjen e zgjedhjeve presidenciale të...

Editoriali i The Washington Post

Trump na e tregoi sërish se ai është “kukulla” e Putinit!

Jonathan Swan i Axios bëri atë që Chris Wallace e Fox News nuk e bëri...

Nga Project Syndicate

Duhet të jenë të gjithë njësoj që BE të funksionojë!

Takimi pesë-ditor i Këshillit Evropian, për buxhetin 2021-2027 dhe paketën e rimëkëmbjes COVID-19, natyrisht, përfundoi...

Pas tensioneve në Mesdhe

Bindet Turqia, kërkon “armëpushim” me Greqinë!

Turqia është e gatshme të zhvillojë një takim të katërt me Greqinë pasi të dy...

Si gjithmonë, pa u këshilluar me askënd

SHBA do të tërheqë më shumë trupa sesa pritej nga Gjermania!

Sipas ministrit amerikan të Mbrojtjes, Mark Esper, trupat e SHBA-së në Evropë do të zvogëlohen...

Nga The Washington Post

Trump i bëri një “dhuratë” Putinit, duke ndëshkuar Merkelin!

Vendimi i presidentit Donald Trump për të tërhequr gati 12,000 trupa amerikane nga Gjermania u...

Marrëveshja nuk mjafton...

Lumturia e BE-së s’mund të zgjasë përgjithmonë!

Vetëm disa muaj më parë, BE dukej sikur po shkatërrohej. Shtetet anëtare të jugut kishin...

Trump: Nuk kam folur kurrë me Putinin...

A i pagoi Rusia talebanët për të vrarë ushtarët amerikanë?

Presidenti Donald Trump tha se në asnjë rast nuk e ka pyetur udhëheqësin rus Vladimir...