MENU
klinika
Fillimisht kundërshtarë, pastaj aleatë

SPD emëron Olaf Scholz kandidat për kancelar

Protesta të ashpra dhe dëme masive

Bjellorusi/ “Rezultati zgjedhor “jashtë çdo realiteti”

„Besoj atë që shoh me sytë e mi dhe ajo që shoh, është se shumica...

Anijet turke, të armatosura në Egje

Pse ekspertët i tremben një konflikti real me Greqinë?

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Turqia ka nxjerrë sërish në Egje anijën e madhe të kërkimit...

Vijojnë protestat e ashpra

Dorëhiqen ministra e deputetë…prag zgjedhjesh të parakohshme

Libani nuk gjen qetësi, ministrat kryesorë japin dorëheqjen ndërkohë që demonstruesit prej dy ditësh radhazi...

Konferenca ndërkombëtare

Mblidhen 250 milionë euro ndihmë për Bejrutin

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka udhëhequr një konferencë donatorësh ndërkombëtarë për të përshpejtuar ndihmën...

DW/ Si nisi epoka e re e tmerrit në botë!

“Pse armët bërthamore nuk do të asgjësohen?”

Me hedhjen e bombave bërthamore në Hiroshima dhe Nagasaki filloi një epokë e re e...

As gjatë pandemisë nuk i braktisi...

Trump firmos urdhrin ekzekutivë për të ndihmuar amerikanët

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka nënshkruar urdhra ekzekutivë, që zgjatë ndihmën ekonomike...

BBC

Macron thirrje ndërkombëtarve: Të veprojmë shpejt…

Presidenti francez Emmanuel Macron i bëri thirrje sot komunitetit ndërkombëtar që të veprojë shpejt për...

Nga Voice of America

Kryeministri libanez kërkon zgjedhje të parakohshme

Kryeministri i Libanit Hassan Diab ka thënë se zgjidhja e vetme për të shpëtuar vendin...

Sekretari amerikan i Shtetit intervistë për FOX NEWS

“SHBA-ja do të reduktojë numrin e ushtarëve në Afganistan”

Sekretari amerikan i Shtetit, Mark Esper thotë se Shtetet e Bashkuara po planifikojnë të shkurtojnë...

Samit online për ndihmat

Liderët botëror mblidhen për Libanin

Liderët botërore do të zhvillojnë sot bisedime për të mbledhur një fond në ndihmë të...

Nga Deutsche Welle

Mos e humbni kurajon Gjermani dhe SHBA!

Mike Pompeo vjen për një tur diplomatik në Europë, por e mënjanon Gjermaninë. Kurse ministri...